شناسه خبر : 30864 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (سیاسی)

ایسنا: یک منبع مطلع از نشست اخیر وزرای امور خارجه عراق و آمریکا ادعا کرده است که پمپئو در این دیدار از عبدالمهدی خواسته تا این پیام را به تهران برساند که آمریکا به دنبال جنگ نیست و فقط یک توافق هسته‌ای جدید می‌خواهد.

فارس: مقام‌های آمریکایی خبر دادند یلیم پوبلت، دستیار وزیر خارجه این کشور در امور کنترل تسلیحاتی و راستی‌آزمایی با گذشت یک‌سال از آغاز به‌کار در این منصب، از سمت خود استعفا کرده است. وی به داشتن مواضع به‌شدت ضدایرانی شهرت داشت.

میزان: رئیس قوه ‌قضائیه تاکید کرد: آنچه موجب پیروزی ایران خواهد شد، نه مذاکره، نه تسلیم و نه پیام‌های نادرستی است که متضمن هرگونه عقب‌نشینی یا استقبال از مذاکره با متجاوزان به حقوق مردم باشد.

ایسنا: دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: دوم اسفندماه سال جاری، یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۲۰۸ حوزه و با افزایش یک حوزه انتخابیه نسبت به دوره گذشته برگزار خواهد شد.

فارس: سیدکمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی، با بیان اینکه شرکت‌های اروپایی هنوز هم می‌توانند از ایران نفت بخرند، گفت: «برخی از آنها هیچ منافعی در آمریکا ندارند و به نظر می‌رسد که عدم خرید نفت از سوی آنها تصمیمی سیاسی است.»

ایسنا: علی مطهری، نایب‌رئیس مجلس، گفت: لازم است شورای عالی امنیت ملی نظیر تصمیم شجاعانه و مدبرانه‌ای که درباره برجام گرفت درباره سرنوشت محصوران خانگی انتخابات سال ۸۸ نیز تصمیم بگیرد که فردا دیر خواهد بود.

خانه ملت: محمدجواد جمالی، عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس، با اشاره به اصرار اتحادیه اروپا بر ماندگاری برجام در مذاکره با وزیر خارجه آمریکا گفت: این سیاست گفتاردرمانی دیگر جواب نمی‌دهد.

تسنیم: حمید حاجی‌بابایی، رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس، کاندیدای ریاست پارلمان خواهد شد.

انتخاب: جواد کریمی‌قدوسی، نماینده مشهد که چندی پیش مدعی تصرف بخشی از مجموعه تشریفات قوه قضائیه توسط آیت‌الله آملی‌لاریجانی شده بود، در توئیتی نوشت: ازسوی دفتر جنابعالی با بنده تماس گرفتند و توضیح دادند اسکان شما در این محل موقتی و از سر اجبار بوده.

ایسنا: وکیل‌مدافع «هنگامه شهیدی» از صدور رای موکلش در دادگاه تجدیدنظر خبر داد و گفت: رای محکومیت موکلم در دادگاه بدوی که مجموعاً ۱۲ سال و ۹ ماه حبس بود و هفت سال و نیم آن قابل اجرا بود عیناً تایید شد.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها