شناسه خبر : 30859 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

جنگ نمی‌شود

مقام معظم رهبری: مذاکره با آمریکا سم است، مذاکره با این دولت سم مضاعف

مقام معظم رهبری گفتند: گزینه قطعی ملت ایران در مواجهه با دشمن، مقاومت در همه زمینه‌هاست، چراکه مذاکره با دولت کنونی آمریکا سم مضاعف است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار با سران قوا، مسوولان و کارگزاران نظام، جمعی از مدیران ارشد دستگاه‌های مختلف، نمایندگان مجلس و عناصر فعال سیاسی، اجتماعی و فرهنگی تاکید کردند: بنا نیست جنگی انجام بگیرد و انجام هم نخواهد گرفت، چراکه ما ابتدا به ساکن هیچ‌گاه دنبال جنگ نیستیم و آنها هم می‌دانند که جنگ به صرفه‌شان نیست. بلکه برخورد، برخورد اراده‌هاست و در این زمینه، اراده ملت ایران و نظام اسلامی قوی‌تر از دشمن است.

ایشان در تبیین طراحی آمریکایی‌ها در شرایط فعلی گفتند: آنها تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا با فشارهای شدید اقتصادی، اولاً نظام محاسباتی مسوولان را به‌گونه‌ای تغییر دهند تا آنان مجبور به تسلیم شوند و ثانیاً مردم را در مقابل نظام قرار دهند. آمریکایی‌ها این بار نیز قطعاً شکست خواهند خورد و در این موضوع تردیدی نیست.

ایشان با اشاره به برخی که می‌گویند مذاکره با آمریکا چه عیبی دارد، تاکید کردند: مذاکره با آمریکا تا وقتی به تعبیر حضرت امام آدم نشده سم است ضمن اینکه مذاکره با دولت فعلی این کشور سم مضاعف است. رهبر انقلاب در تبیین این واقعیت افزودند: معنای حقیقی مذاکره، معامله و بده‌بستان است و آنها دقیقاً در این معامله، دنبال نقاط قوت ایران هستند. می‌گویند بیایید درباره موشک مذاکره کنیم، اما بدیهی است که کسی در ایران این حرف را نمی‌پذیرد؛ بنابراین همین سر و صداها ادامه خواهد یافت.

رهبر انقلاب با اشاره به نامه‌های رئیس‌جمهور قبلی آمریکا به ایشان افزودند: اوباما که ظاهرش خیلی اتو کشیده‌تر از اینها بود یک نامه فدایت شوم برای ما نوشت و بنده بعد از مدتی جوابی به او دادم، بلافاصله نامه دوم را نوشت، می‌خواستم جواب بدهم که فتنه ۸۸ پیش آمد و او با فراموش کردن همه آن حرف‌ها و ابراز ارادت‌ها، با خوشحالی به حمایت و دفاع از فتنه و فتنه‌گرها شتافت.