شناسه خبر : 29953 لینک کوتاه

باخبرگزاری‌ها (سیاسی)

میزان: دادستان تهران با اشاره به اظهارات یک مقام دولتی مبنی بر اینکه «از حصر پوسته‌ای باقی نمانده است» گفت: در مورد گوینده این مطلب (حسام‌الدین آشنا) کیفرخواست صادر و پرونده به دادگاه ارسال شده است.

خانه ملت: حسینعلی حاجی‌دلیگانی، عضو فراکسیون ولایی مجلس گفت: با اجرایی شدن طرح استانی انتخابات قطعاً یک فرد مستضعف جایی در لیست انتخاباتی ندارد و به نحوی افرادی که ثروتمند نیستند؛ هیچ راه ورودی برای تصاحب کرسی‌های مجلس پیدا نخواهند کرد.

خانه ملت: سلیمی عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان گفت: اصالت صوت پخش شده از سلمان خدادادی برای ما مشخص نیست. مدرکی به ما رسیده که خانمی قصد اخاذی از آقای خدادادی داشته و گفته اگر ۵۰۰ میلیون به حسابش واریز نشود، آبروی این نماینده را می‌برد. آقای خدادادی می‌خواهد به قوه قضائیه شکایت کند.

ایرنا: آیت‌الله ناصر مکارم‌‌شیرازی در پاسخ به استفتائی درباره پخش اعترافات تلویزیونی پیش از اثبات جرم گفت: «تا زمانی که جرم و اتهام شخص متهم ثابت نشده، نمی‌توان اسم و تصویر و اقراری که داشته است را منتشر کرد و حتی بعد از ثبوت هم اگر جرم مخفی بوده، آشکار کردن آن جایز نیست.» آیت‌الله بیات زنجانی هم گفت: «این کار علاوه بر اینکه مشروع نیست، از نظر اخلاقی نیز درست نیست.»

خبرآنلاین: معاون اول رئیس‌جمهور در سفر به استان کرمان با اشاره به لزوم مبارزه با فساد گفت: وظیفه ما این است که حتی اگر نزدیک‌ترین فردمان مطلع شدیم دستش آلوده به بیت‌المال شده است حذفش کنیم و اگر مسوولی تعلل بکند در این مسائل شریک است.

فارس: سازمان برنامه و بودجه با اعلام اینکه اعتبار ۷۰میلیاردی در اختیار رئیس‌جمهور با عنوان کمک به اشخاص حقیقی و حقوقی و غیردولتی در چهار سال اخیر ثابت بوده است، تاکید کرد: بودجه نهاد ریاست‌جمهوری در سال آینده هشت درصد رشد نسبت به سال جاری دارد.

ایسنا: سخنگوی شورای نگهبان گفت: نسبت به مصوبات مجلس، از جمله اصلاح قانون انتخابات و طرح استانی شدن انتخابات نمی‌توان قضاوت پیشینی داشت. با وصول مصوبه، شورا نظر خواهد داد.

میزان: رئیس قوه ‌قضائیه به دادستان کل کشور دستور داد که در چارچوب ظرفیت‌های قانون آیین دادرسی کیفری، تمام اقدامات لازم را برای آزادی مرضیه‌ هاشمی خبرنگار آمریکایی شبکه Press TV انجام دهد.

ایسنا: نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پیش از سفر به چاد مدعی شد که ایران و تشکیلات خودگردان فلسطین تلاش کرده‌اند مانع از سفر او به این کشور آفریقایی شوند؛ اما موفق نشده‌اند.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها