شناسه خبر : 29062 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها (سیاسی)

هزینه‌ای که باید داد

ایلنا به نقل از حاجی صادقی، نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران نوشت: طلاب نباید اجازه کمرنگ شدن غیرت دینی را بدهند؛ این تلاش برای حفظ ارزش‌ها در جامعه هزینه دارد؛ مقاومت در مقابل حضور زنان در ورزشگاه هزینه دارد ولی باید انجام شود؛ عده‌ای که مروج چنین مساله‌ای هستند باید به این سوال پاسخ دهند آیا برای شادی زنان تلاش می‌کنند یا تلاش می‌کنند خودشان از کنار این مساله لذت ببرند و شاد شوند؛ بیشتر این تلاش‌ها برای سرگرم شدن خودشان است. جنگ ما با آمریکا و استکبار، بر سر موجودیت است و مباحث انرژی هسته‌ای و حقوق بشر بهانه است؛ سنت خدا این است که این جنگ هیچ‌وقت پایان نیابد.

توافق ضرغامی با انصار حزب‌الله

ایرنا به نقل از عزت‌الله ضرغامی، معاون اسبق سینمایی وزارت ارشاد نوشت: یک شب در جشنواره فجر، تعدادی از این اعضای انصار حزب‌الله آمدند در سینما قدس ولیعصر، شیشه‌ها را شکستند و مردم وحشت‌زده شدند. من با اینها گفت‌وگو کردم. در نهایت صورت‌جلسه‌ای تنظیم شد و اینها گفتند ما چون شما را قبول داریم دفعه بعد قبل از هر اقدامی می‌آییم به خود شما مراجعه می‌کنیم ولی فردای آن روز در سینما تجریش عده دیگری جمع شدند و مدیر سینما تماس گرفت و گفت اینها می‌خواهند شیشه‌ها را بشکنند. گفتم توافق کردیم. اما آنها شیشه‌ها را مجدداً شکستند و گفتند ما حزب‌الله شمیران هستیم و مستقل عمل می‌کنیم و کاری به مرکز نداریم.

سوال کیهان از فلاحت‌پیشه

کیهان نوشت: چطور رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره سهل‌انگاری در خصوص ربوده شدن 11 مرزبان ایرانی انتقاد می‌کند که انتقاد هم دارد- اما خود وی و هم‌طیفانشان در مجلس با توجیه الحاق بر FATF و تصویب ملحقات آن، اتوبان بزرگی برای انواع نفوذی‌های اطلاعاتی و امنیتی باز می‌کنند که می‌تواند امنیت یک ملت را به خطر بیندازد؟! آیا غیر از این است که برخی مبادلات اطلاعاتی مشابه، موجب افتادن اطلاعات مربوط به دانشمندان هسته‌ای به دشمن و ترور آنها شد؟! اگر در همین مسیر، اطلاعات سری مراکز امنیتی و نظامی و انتظامی به دست دشمنان افتاد -که جزو مطالبات گریزناپذیر FATF و CFT است- آن‌وقت مسوولیت این سهل‌انگاری با کیست؟!

لاریجانی گزینه اصلاح‌طلبان نیست

خبرآنلاین به نقل از سید عبدالواحد موسوی‌لاری نوشت: آقای لاریجانی همچون دیگر نیروهای باسابقه نظام و کشور، قطعاً در جاهایی کارآمدی دارد. آقای لاریجانی در برخی از جمع‌ها مقبولند، اما این جمع‌ها و محافل اندک‌اند. یک‌بار از من پرسیدند «آقای لاریجانی می‌تواند گزینه اصلاح‌طلبان باشد؟» بنده پاسخ دادم «خیر»؛ چراکه ما نیروهای کارآمدتری نسبت به ایشان داریم. اما اینکه ایشان را رقیب می‌دانیم یا نه؟ باید بگویم بله، ایشان فردی است که فهم سیاست‌ورزی به معنای عام را دارد. ایشان فردی است که می‌توان با او گفت‌وگو و مذاکره کرد و می‌تواند رقیب خوبی باشد، اما چون جریان اصلاحات با ایشان زاویه دارد، نمی‌تواند کاندیدای ما باشد. ایشان به اردوگاه اصولگرایان تعلق دارند.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها