شناسه خبر : 27371 لینک کوتاه

بـا خـبـرگـزاری‌ها (سیاسی)

ایـرنـا: حســن روحــانـــی، رئیس‌جمهوری نیمه اول تیرماه در صدر یک هیات بلندپایه سیاسی و اقتصادی، به دعوت رسمی روسای جمهوری سوئیس و اتریش به این دو کشور اروپایی سفر می‌کند. دو سال پیش نیز قرار بود حسن روحانی به اتریش سفر کند که این سفر به دلایل امنیتی لغو شد.

مهر: سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان، از شکایت رئیس‌کل بانک مرکزی از سه نماینده مجلس به خاطر حواشی پیش‌آمده در یکی از جلسات غیرعلنی مجلس خبر داد و گفت: دو نفر از این نمایندگان در جلسه حضور یافتند و توضیحات خود را ارائه کردند و قرار شد هیات نظارت مجدداً فیلم آن جلسه را بازبینی کرده تا بتواند اظهارنظر کند.

ایسنا: محمود صادقی، نماینده مردم تهران با بیان اینکه احضار وی به دادسرا طی ترتیبات قانونی صورت نگرفته و شاکی و متن شکایت مشخص نیست، گفت که رئیس مجلس دستور داده شاکی مشخص شود.

ایلنا: شهیندخت مولاوردی، دستیار رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی در خصوص پیگیری وضعیت دانشجویان معترض در دی‌ماه سال گذشته گفت: مساله این دانشجویان در دولت مطرح شده و پیگیر کارشان هستیم. وی افزود: در حال حاضر هم احکام بدوی این دانشجویان صادر شده است که باید ببینیم احکام قطعی چیست.

ایلنا: محمدجواد جمالی‌نوبندگانی، عضو هیات‌رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه گفت: بالای هزار پیامک دریافتی با فرمتی یکسان داشتم که از ما نمایندگان می‌خواستند به صراحت مصاحبه و مخالفت خود را با لایحه FATF اعلام کنیم.

خبرآنلاین: حمید ابوطالبی، مشاور سیاسی رئیس‌جمهوری گفت: بعد از ۴۰ سال هر کاری غیر از انتخاب مستقیم رئیس‌جمهور در کشور، یعنی واردکردن خلل به عزم ملی، اتحاد ملی، انسجام ملی و یکپارچگی ملی. من خطا می‌دانم که به این دست بزنیم.

انتخاب: به ‌دنبال حذف چهره ابوعلی سینا از دفترچه‌های جدید تامین اجتماعی، استاندار همدان گفت: در این زمینه اعتراض خود را به‌صورت مکتوب به جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور، وزیر کشور، وزیر کار، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گزارش کردم و خواستار پیگیری شدم.

عصر‌ایران: یک خانواده از سعید طوسی (قاری قرآن) در دادگاهی در ترکیه شکایت کرد.

ایسنا: رضا خندان همسر نسرین ستوده از بازداشت همسرش خبر داد. وی افزود: هنوز از اتهام وی اطلاعی ندارم ولی وقتی از ماموران موضوع را پرسیدم گفتند که به دلیل حکم پنج سال حبسی که قبلاً برای وی (غیاباً) صادر شده، بازداشت شده است.

ایلنا: محمدرضا عارف به عنوان رئیس کمیسیون آموزش مجلس انتخاب شد.

دراین پرونده بخوانید ...