شناسه خبر : 27141 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

چالش جدید

حسن روحانی: امروز بیش از همیشه به وحدت نیاز داریم

اختلافات با دولت دوازدهم بالا گرفته و حسن روحانی از هر فرصتی استفاده می‌کند تا همه را به وحدت دعوت کند و چه جایی بهتر از دیدار با علما و فرهیختگان اهل سنت.

اختلافات با دولت دوازدهم بالا گرفته و حسن روحانی از هر فرصتی استفاده می‌کند تا همه را به وحدت دعوت کند و چه جایی بهتر از دیدار با علما و فرهیختگان اهل سنت. جایی که او هم اقوام و مذاهب را به وحدت دعوت می‌کند و هم با گریز زدن به ماجرای برجام، خواستار وحدت رویه در برابر آمریکا می‌شود و می‌گوید: امروز بیش از هر زمان دیگر به وحدت نیاز داریم و تردید ندارم که با یک‌صدایی و انسجام می‌توانیم از چالش جدیدی که آمریکایی‌ها تلاش دارند علیه ملت ایران ایجاد کنند، عبور خواهیم کرد. منتها باید همه فرهیختگان، اقوام، مذاهب و آحاد مختلف ملت یکپارچه در کنار هم بایستند.

حسن روحانی در این دیدار گفت: بدخواهان ملت ایران مدعی هستند که هدف فشارهای آنها نه ملت ایران بلکه دولت ایران است اما آیا وقتی آنها در خرید و تامین دارو و تجهیزات، گندم، گازوئیل و بنزین برای ایران مشکل و مانع ایجاد کردند، فشار متوجه مردم شد یا دولت ایران؟ روحانی ادامه داد: امروز حتی آمریکایی‌ها بهانه‌ای هم برای اعمال فشار علیه ایران در دست ندارند، چراکه ایران به عهد و پیمان خود وفادار بوده و به اصول مورد احترام جامعه جهانی، احترام گذاشته و این طرف مقابل ملت ایران است که اصول و مقررات بین‌المللی را زیر پا گذاشته است.

او در ابتدای سخنانش اما به ماجرای اقوام و اقلیت‌ها پرداخت و گفت: بارها تاکید کرده‌ام که احساس می‌کنم، جوانان، زنان و اقلیت‌های قومی و مذهبی هر سه در مظلومیت هستند و امروز این سه گروه گله‌مند هستند و در بسیاری موارد نیز حق هم با آنهاست؛ از این‌رو باید زمینه را برای حضور، بروز و مدیریت آنها بیش از پیش فراهم کنیم و دولت در این زمینه مصمم است.

روحانی در این نشست اشاره‌ای به عضو زرتشتی شورای شهر یزد هم داشت و گفت: انسان ناراحت می‌شود از اینکه ببیند یک نفر غیرمسلمان و از اقلیت در کشور در انتخاباتی رای مردم را به خود جلب می‌کند، اما بعد درباره حضور او در آن جمع یا شورایی که انتخابات در آن انجام شده، شک و شبهه ایجاد می‌شود.