شناسه خبر : 26618 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها (سیاسی)

برای چهار قطعه عکس استعفا ندادم

تجارت فردا- لوگو ایراندر گفت‌وگو با کاوه مدنی درباره ماجرای خروجش از ایران نوشت: در نوروز برای ماموریت به چهار کشور سفر کردم. به همین دلیل پیش از رفتنم همه کارهایم را تا آخرین ساعت کاری انجام دادم، نامه‌هایم را خواندم و حتی برخی از آنها را هم ارجاع دادم و در این مدت هیچ کار خلافی مرتکب نشدم. درباره اتهام مجرم بودن و جاسوسی باید بگویم در هیچ موردی هرگز تفهیم اتهام نشده‌ام. هیچ قراری برای بنده صادر نشده و با احترام و به میل خودم از کشور خارج شدم. من برای چهار قطعه عکس استعفا نداده‌ام مشکل نقض حریم خصوصی، قانون‌شکنی و حرمت‌شکنی آشکار است، آن هم برای فردی که زحمت کشیده است.

♦♦♦

جنجال «دختر خوشگلا»

تجارت فردا- لوگو خبرگزاری دانشجویان ایران به نقل از مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس درباره ماجرای دختر خوشگلا نوشت: هفته گذشته برادرمان آقای سلیمی اعتراضی راجع به پالرمو داشتند که شورای نگهبان این مصوبه مجلس را قبول نمی‌کند. بنده در توضیح به ایشان گفتم نباید شورای نگهبان در این باره دخالت کند. آقای سلیمی موضوع را برای من شرح و توضیح داد که اشتباه ترجمه در معاهده پالرمو همچون آن است که «به ما گندم‌نمایی کرده و بعد از آن جو فروختند.» یا اینکه وقتی به خواستگاری دختری رفتی و در آن خواستگاری «دختر خوشگلی» را نشان دادند اما «دختر زشت» را به صیغه تو درآوردند. این بی‌اخلاقی و شیطنت مجازی است که تمام مسائل را نمی‌گوید.

♦♦♦

قم، واتیکان نیست

تجارت فردا- لوگو ایلنابه نقل از آیت‌الله مکارم‌شیرازی نوشت: در زمان شاه هنگامی که بحث‌های انقلابی اوج گرفت از سوی دولت به حوزه علمیه پیشنهاد شد که ما قم را به‌عنوان یک کشور مستقل مانند واتیکان در اختیار علما و مراجع می‌گذاریم و آن را به رسمیت می‌شناسیم. برای خود مجلس قانونگذاری داشته باشد، پول آن مستقل و نماینده به تمام کشورهای جهان بفرستد. هدف آنها این بود که مرجعیت و حوزه را به کلی منزوی کنند و این پیشنهاد شدیداً رد شد. اگر چنین چیزی صورت می‌گرفت، مفهومش این بود که علما و مراجع حق ندارند درباره ایران نظری بدهند. این پیشنهاد خطرناکی بود. سخنان اخیر هم از روی ناآگاهی بوده است.

♦♦♦

رفتارهای احمدی‌نژادی روحانی

تجارت فردا- لوگو تسنیم در گفت‌وگو با محمدجواد لاریجانی نوشت: آقای روحانی اخیراً از وزرا انتقاد کرده که چرا صحبت نمی‌کنند و روزه سکوت گرفته‌اند؛ برداشت از صحبت آقای رئیس‌جمهور، نوعی تهدید وزراست، به این معنی که وی می‌گوید، اگر حاضر نیستید از مواضع و آرای ایشان و سیاست‌ها و تصمیم‌گیری‌هایش دفاع علنی کنید، بهتر است از کابینه بروید. ایشان خطاب به وزرا گفتند که از چه‌کسی می‌ترسید؟ بنده می‌گویم که در وهله اول از خودِ ایشان می‌ترسند. چرا دنبال لولوی دیگری باشند؟ این‌گونه رفتارهای رئیس‌جمهور با وزرا و تهدید آنها از سیئات دولت قبل است که در رئیس‌جمهور کنونی نیز متبلور شده و روش درستی برای برخورد با وزرا نیست.

دراین پرونده بخوانید ...