شناسه خبر : 24741 لینک کوتاه

با خبرگزاری‌ها (سیاسی)

ایلنا: حسن روحانی در گفت‌وگوی تلفنی با همتای فرانسوی خود گفت: حضور ما در عراق و سوریه به دعوت رسمی دولت‌های این کشورها و برای مبارزه با تروریسم بوده است. ایران به دنبال سلطه و برتری در منطقه نیست. هدف کمک به صلح و امنیت منطقه و جلوگیری از تجزیه کشورهاست.

ایسنا: سخنگوی دولت با اشاره به اینکه انتقاد رئیس‌جمهور از مسکن مهر سر پل ذهاب بجا و بحق بود، گفت: نباید هر انتقاد دولت را به معنای سیاسی‌کاری تلقی کنند.

تسنیم: دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا گفت: بر اساس گزارش مطالعاتی که چند سال قبل توسط آمریکا با عنوان جهان تا سال ۲۰۳۰ منتشر شد تا سال ۲۰۳۰ رژیمی با عنوان آل سعود در خاورمیانه وجود نخواهد داشت و در این گزارش احتمال تجزیه عربستان را هم داده‌اند.

ایلنا: معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور، از سفر یک‌روزه رئیس‌جمهور به روسیه خبر داد و گفت: ایشان اول آذرماه به دعوت رسمی ولادیمیر پوتین و برای سفری یک‌روزه به منظور شرکت در اجلاس سه‌جانبه روسای جمهوری ایران، روسیه و ترکیه در خصوص سوریه، به شهر سوچی روسیه سفر می‌کند.

خانه‌ملت: مصطفی کواکبیان از تهیه طرح تحقیق و تفحص از مسکن مهر و تقدیم آن به هیات رئیسه خبر داد.

ایرنا: کاخ سفید اعلام کرده است دونالد ترامپ و امانوئل ماکرون در مورد لزوم همکاری برای مقابله با ایران و حزب‌الله با یکدیگر گفت‌وگو کردند.

تسنیم: نماینده ولی فقیه در استان کرمان گفت: به دلیل کهولت سن استعفای خود را نوشتم و معتقد بودم که این سمت به یک فرد جوانی داده شود و به زودی یک نفر به عنوان امام جمعه کرمان معرفی می‌شود.

ایلنا: روحانی لایحه «اصلاح قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم» را برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.

ایلنا: جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران گفت: دشمنان، شناورهایی با سوخت هسته‌ای وارد خلیج‌ فارس کرده و اگر براثر این شناورها حادثه‌ای رخ دهد، کل منطقه با مشکلات زیست‌محیطی مواجه خواهد شد.

برنا: «مجتبی ذوالنوری» نماینده مردم قم در خصوص دیدارش با مهدی کروبی گفت: در این زمینه هیچ حرف مثبت یا منفی نمی‌زنم. حتی پیرامون این بحث که با آقای کروبی دیدار داشته‌ام یا خیر، هم نظری نمی‌دهم.

ایلنا: وزیر کشور گفت روز کوروش می‌توانست به مساله‌ای بزرگ در کشور تبدیل شود، شش میلیون مخاطب در شبکه‌هایی نسبت به این موضوع حساسیت داشتند. از سال آینده باید روز کوروش را مدیریت کنیم. موضوع کوروش بحث ضد‌اسلامی نیست.

دراین پرونده بخوانید ...