شناسه خبر : 24412 لینک کوتاه

سازوکار جذب

روحانی در جلسه روسای سه قوه بر اهمیت جذب سرمایه خارجی تاکید کرد

دو ماه بعد از آخرین جلسه، نشست روسای سه قوه با میزبانی علی لاریجانی برگزار شد. نشستی که اگرچه از جزئیات آن خبری منتشر نشد اما گفته می‌شود محور این دیدار مهم‌ترین مسائل کشور و منطقه بوده است. اما پس از این نشست، روسای سه قوه در جمع خبرنگاران حاضر شدند.

دو ماه بعد از آخرین جلسه، نشست روسای سه قوه با میزبانی علی لاریجانی برگزار شد. نشستی که اگرچه از جزئیات آن خبری منتشر نشد اما گفته می‌شود محور این دیدار مهم‌ترین مسائل کشور و منطقه بوده است. اما پس از این نشست، روسای سه قوه در جمع خبرنگاران حاضر شدند. حسن روحانی در این نشست به برجام اشاره کرد و گفت آمریکایی‌ها دنبال توطئه هستند، توطئه اصلی آنها هم این است که مردم ما را نسبت به آینده اقتصاد و پیشرفت کشور دچار تردید کنند. ما در این جلسه، برای سناریوهای مختلفی که ممکن است پیش روی ما باشد، بحث کردیم و هماهنگی لازم برای تصمیمات آینده ما بحمدالله وجود دارد.

اقتصاد هم محور دیگر سخنان روحانی بود. او اعلام کرد در جلسه مشترک با علی و صادق لاریجانی درباره معضلات اقتصاد مفصل صحبت کرده‌اند و درباره پیش‌نیازهای سرمایه‌گذاری و تامین امنیت سرمایه‌گذاری بحث شده است. حتی روحانی از ایجاد سازوکاری برای جذب بیشتر سرمایه‌گذاری خارجی خبر داد و گفت: برای جذب بهتر سرمایه‌گذاری به ویژه از سوی کارآفرینان ایرانی خارج از کشور تصمیمات خوبی اتخاذ کردیم به گونه‌ای که همه سرمایه‌گذاران و کارآفرینان بتوانند در چارچوب قانون و مقررات کشور، از فضای اقتصادی کشور بهره‌برداری بکنند. رئیس قوه مجریه خبر داد قرار است پس از این نشست میان او و دو همتای دیگرش در قوه مقننه و قضائیه در فاصله زمانی کوتاه‌تر و به طور منظم‌تر برگزار شود. 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها