شناسه خبر : 34320 لینک کوتاه

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اجتماعی)

ایسنا: رئیس انجمن آبخیزداری ضمن بیان اینکه ادغام پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری می‌تواند به توانمندی‌های پژوهشکده در جهت انجام وظایف خود آسیب بزند، گفت: اگر هدف از چنین اقدامی فقط حذف چندین پست اجرایی و مدیریتی باشد، باید گفت هزینه تمام اینها در قبال چندصد تن خاکی که سالانه در کشور ما از دست می‌رود بسیار ناچیز است.

ایرنا: در آخرین نشست ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و بر اساس مذاکرات انجام‌شده در این کمیته، مقرر شد تا فعالیت تمامی آرایشگاه‌های زنانه و مردانه با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی مجاز شود. 

فارس: مدیر واحد توسعه سیستم‌های حمل و نقل پاک شهرداری تهران با اشاره به اینکه در حال حاضر 32 هزار نفر عضو سامانه‌های دوچرخه‌های اشتراکی در تهران هستند، گفت: در شرایط کرونایی آمار استفاده از دوچرخه‌های شخصی بیشتر شده است.

ایلنا: مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران در خصوص شایعه افزایش ۸۰درصدی کرایه تاکسی‌های ویژه گفت: چنین موضوعی صحت ندارد و از اساس تکذیب می‌شود.

ایسنا: مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش از ورود رشته‌های جدید هنرستانی از سال آینده خبر داد و گفت: ۱۵ رشته جدید به تصویب رسیده و از سال تحصیلی آینده ارائه خواهد شد.

ایرنا: زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 1 /5 درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ظهر چهارشنبه گذشته حوالی فیروزآباد استان لرستان را لرزاند.

ایلنا: حسن روحانی در آیین بزرگداشت هفته معلم که به صورت ویدئوکنفرانس و با حضور وزیر آموزش، برخی از اعضای شورای معاونان، مدیران کل استانی، استانداران و نمایندگان معلمان برگزار شد، دستور افتتاح رسمی شبکه آموزش دانش‌آموزی شاد را صادر کرد.

ایرنا: رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سیاستی مبنی بر اعلام مناطق سفید از نظر شیوع کرونا به طور متمرکز نداریم و اعلام اسامی شهرها که چند روز قبل انجام شد، هیچ منبع رسمی نداشت.

فارس: فرمانده ناجا گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، دوره آموزشی خدمت سربازی از دو ماه به صورت فشرده به یک ماه کاهش پیدا کرد.

ایلنا: مدیرکل پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور از آماده‌سازی مرکز نگهداری ۸۰۰نفره برای قرنطینه معتادان متجاهر توسط سپاه خبر داد و گفت: سازمان زندان‌ها «فشافویه» را در اختیار بهزیستی قرار داده است.

ایسنا: رئیس انجمن مامایی کشور مشکلات این قشر را برشمرد و گفت: اولین مامای قربانی کووید ۱۹ در جهان، خانم عظمت موسوی هستند که نام ایشان در سایت کنفدراسیون بین‌المللی مامایی به ثبت رسیده است.

دراین پرونده بخوانید ...