شناسه خبر : 32254 لینک کوتاه

بریده روزنامه‌ها (اجتماعی)

خواننده پاپ متهم به افساد فی‌الارض!

خبرگزاری فارس نوشت: سیدکاظم حسینی وکیل مدافع محسن لرستانی خواننده معروف پاپ در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری فارس گفت: موکلم اواخر سال گذشته در منزل مادرش بازداشت شد. وی گفت: از اسفند سال 97 تاکنون آقای لرستانی در بازداشت موقت به سر می‌برد و کیفرخواست وی از سوی دادسرای امنیت اخلاقی صادر شده است. پرونده خواننده پاپ به اتهام افساد فی‌الارض به دادگاه انقلاب ارسال شده و برای رسیدگی در حال حاضر این پرونده در شعبه 28 دادگاه مفتوح است. حسینی گفت: موکل بنده شاکی خصوصی ندارد و اتهام وی فساد در فضای مجازی بوده که در بررسی‌ها مشخص شد ایشان مکالماتی را در چت خصوصی داشته است که همان موارد اتهامات وی محسوب شده است.

روزهای سخت طبیعت «سی‌سخت»

ایران نوشت: انبوه کنده‌های بلوط را می‌شود در جاده یاسوج به سی‌سخت دید. تنه‌های کلفت درخت‌های بریده‌شده و ماشین‌آلات راهسازی که بی‌محابا در حال تیغه کشیدن روی خاک جنگل هستند، ریشه‌هایی بلاتکلیف که نیمی از خاک بیرون زده و نیم دیگر در خاک‌اند. مثل نوزادی که می‌خواهند از آغوش مادر جدایش کنند و دل نمی‌کند. هنوز هم آمار درستی از تعداد درخت‌های بریده‌شده برای ساخت جاده چهاربانده به سمت سی‌سخت در دست نیست. عددها از 30 هزار درخت شروع شد و به یک‌هزار و 500 درخت رسید. این آمار را معاون عمرانی استانداری تایید کرده است. سوال‌ها درباره دلیل ساخت این جاده زیاد است و پاسخ‌ها متناقض. هر اداره تقصیر را گردن دستگاه دیگری می‌اندازد.

به نام شهدا، به کام استادزاده‌ها!

شهروند نوشت: ماجرایی پرسروصدا که در دهه گذشته بارها دستخوش تغییر شد و امسال بیش از گذشته، صدای اعتراض داوطلبان را بلند کرد؛ پذیرش در کنکور سراسری با کمک گرفتن از سهمیه. اما تاکنون اطلاعات موثقی از میزان پذیرش این داوطلبان منتشر نشده و هرچه پیش از این گفته شده، حدس و گمان یا اطلاعاتی نزدیک به آمار واقعی بوده است. حالا شهروندآنلاین برای نخستین‌بار آمار دقیقی از میزان این سهمیه‌ها و تعداد داوطلبان پذیرفته‌شده در پنج سال گذشته؛ از سال ۹۳ تا ۹۷، به تفکیک هر سهمیه را منتشر می‌کند. در این مدت امتیازی برای گروه خاص در جریان بود که دست‌کمی از برخی سهمیه‌های معروف نداشت؛ تسهیلاتی خاص که ویژه فرزندان و خانواده اعضای هیات ‌علمی دانشگاه‌هاست.

دیر رسیدن کتاب درسی به‌دست برخی دانش‌آموزان

همشهری نوشت:‌ معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: دانش‌آموزان تا ثبت‌نامشان در مدرسه قطعی نشده باشد، نمی‌توانند ثبت سفارش کتاب داشته باشند و همین باعث شده به‌دست برخی افراد کتاب دیر برسد. علی باقرزاده در خصوص کم و کسری‌های کتاب درسی با گذشت یک هفته از آغاز سال تحصیلی و گلایه برخی خانواده‌ها در این زمینه، گفت: پایه‌های اول تا ششم ابتدایی و متوسطه دوم در تمام شاخه‌ها و رشته‌ها سفارش کتاب‌هایشان به‌صورت اینترنتی در سامانه سناد صورت گرفته است. بنابراین کسانی می‌توانند کتاب بگیرند که در مدرسه ثبت‌نام کرده باشند و بعد می‌توانند در سامانه سناد ثبت سفارش کتاب کنند و اگر ثبت‌نام کسی در مدرسه قطعی نشده باشد، این امکان برایش وجود ندارد.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها