شناسه خبر : 30862 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها (اجتماعی)

سوهان روح

کیهان درباره ماجرای علی دایی و تیم سایپا نوشت: این دعواها و حرمت‌شکنی‌ها تا کی قرار است در فوتبال ما به مثابه سوهان روح عمل کند؟ (مدیران سایپا) نمی‌توانستند سه هفته دیگر دایی را تحمل کنند و بعد محترمانه عذر او را بخواهند؟ از آن طرف چرا علی دایی و امثال او در هر باشگاهی که می‌روند کار خود را در نهایت با دعوا و بی‌حرمتی و درگیری به پایان می‌رسانند؟! علی دایی چرا افرادی را زیر سوال می‌برد که در روزگاری که امثال او در زمین فوتبال بالا و پایین می‌پریدند و امثال ما زیر کولر نشسته و اندر فضائل فوتبال و سلامتی قلمفرسایی می‌کردند، جان بر کف مقابل دشمن غدار این آب و خاک ایستاده بودند؟

هزینه ۱۵ میلیون‌دلاری برای واردات کاغذ سیگار

ایسنا نوشت: محمدرضا مسجدی، دبیرکل جمعیت مبارزه با دخانیات کشور، از «صرف هزینه ۱۵ میلیون‌دلاری برای خرید و واردات کاغذ سیگار» انتقاد کرد و با اشاره به هزینه ۳۰ هزار میلیاردتومانی درمان بیماری‌های ناشی از استعمال دخانیات، اظهار کرد: در زمانی که کشور با تحریم انواع اقلام پزشکی و دارویی مواجه است، تخصیص این میزان ارز جهت رشد و توسعه صنعت دخانیات جای تاسف دارد. در همه کشورها سیگار را گران می‌کنند تا مصرف آن کاهش یابد. در کشور ما ۱۰ هزار میلیارد تومان در سال صرف خرید سیگار می‌شود. در حالی‌که برخی صنایع کشور در حال ضعیف شدن و کاهش قدرت تولیدی هستند، شاهد رشد کارخانه‌های تولید دخانیات از هشت کارخانه به ۱۵تا بوده‌ایم.

قبرستان جدید برای تهرانی‌ها

همشهری نوشت: غلامرضا گلپایگانی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، گفت: با توجه به راهبردهای طرح جامع و مصوبه شورای شهر تهران مبنی بر ضرورت مکان‌یابی برای توسعه آرامستان در پایتخت، مطالعاتی شده و مکان‌های جدیدی در شمال، جنوب و شرق پایتخت برای ساخت آرامستان جدید پیشنهاد شده است. سعید خال، مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) نیز با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته برای جبران کمبود قبر در این آرامستان گفت: با تدابیر جدید مدیریت شهری تا سه سال آینده مشکلی در این زمینه نخواهیم داشت و این امر از طریق تدابیر مدیریتی در داخل بهشت زهرا و همچنین با استفاده از زمین‌های خودِ آرامستان حل خواهد شد. باید برای آینده آرامستان جدید پایتخت، فکری اساسی شود.

کپی‌کاری در دانشگاه‌ها

خبرگزاری مهر نوشت: معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: بیشترین تخلفات گزارش‌شده که در کمیسیون‌های مختلف در حال بررسی است، درباره استفاده از متون دیگران بدون ارائه منبع و کپی‌کاری است. مسعود برومند با اشاره به آخرین وضعیت آیین‌نامه مقابله با تقلب علمی گفت: در کمیسیون علمی دولت، دو جلسه در مورد این آیین‌نامه بحث شده و به ‌زودی نهایی و به هیات دولت ارسال می‌شود. کمیته‌ای پیش‌بینی شده و با توجه به نوع تخلفی که اساتید یا دانشجویان انجام دهند، تصمیم‌گیری می‌کند. معاون پژوهشی وزیر علوم درباره اینکه اخراج اساتید یا دانشجویان نیز در صورت تخلف در این آیین‌نامه پیش‌بینی شده است یا خیر گفت: اگر اقدام خیلی جدی صورت بگیرد اخراج هم پیش‌بینی شده است.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها