شناسه خبر : 28834 لینک کوتاه

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اجتماعی)

مهر: داود نیک‌کامی، رئیس پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری کشور، با اشاره به مدیریت ضعیف آب در حوزه‌های آبخیزداری، از تبخیر ۷۴ درصد آب کشور خبر داد و گفت: ۹۷ درصد مساحت کشور دچار خشکسالی است.

تسنیم: ابراهیم کریمی، جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، گفت: طی چهار سال اخیر، 600 هزار نفر برای پرداخت جریمه غیبت سربازی، ثبت‌نام کرده و 444 هزار نفر فرآیند پرداخت جریمه را تکمیل کرده‌اند. طی این مدت حدود پنج هزار میلیارد تومان از محل پرداخت جریمه‌های غیبت سربازان به حساب خزانه واریز شده است.

ایسنا: قاسم احمدی‌لاشکی، نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت، گفت: اوضاع آموزش و پرورش مناسب نیست و این نهاد به سختی اداره می‌شود. او با اشاره به کمبود 129 هزار معلم در کشور، گفت: دچار یکسری مشکلات مالی هستیم که نمی‌توان دولت را برای استخدام اجبار کرد و از سویی جوانان ما تحصیل کردند که مشغول شوند و همه اینها موجب نگرانی‌هایی شده است.

ایرنا: رئیس سازمان اورژانس 115 یزد گفت: انتشار برخی خبرها در سایت‌ها و شبکه‌های فضای مجازی مبنی بر افزایش سکته قلبی و مغزی در این استان به علت کاهش نرخ ارز و دلار شایعه است. افزایش معناداری در مراجعه بیماران سکته مغزی و قلبی در حوزه اورژانس پیش‌بیمارستانی و بیمارستانی گزارش نشده است.

ایرنا: انوشیروان محسنی‌بندپی، سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: تا سال 2050 میلادی شمار جمعیت سالمند ایران به 30 میلیون می‌رسد که معادل یک‌سوم جمعیت کشور است.

ایسنا: رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان گفت: ماده مخدر «شیشه» به علت تحولات منطقه، شرایط اقتصادی و اقداماتی که در مرزها انجام گرفته، شاهد کاهش شدید در عرضه و تقاضا آن در بازار مواد مخدر هستیم و می‌توان گفت نایاب شده است.

ایرنا: رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت: یک دختربچه پنج‌ساله ساکن فلاورجان قربانی گروگان‌گیری و معامله مواد مخدر شده است. بر اساس تحقیقات انجام شده مقتول قربانی معامله مواد مخدر شده و قاتل برای دریافت طلبش، وی را به گروگان گرفته بود. مقتول پس از شکنجه و آزار و اذیت جان خود را از دست داده است.

تسنیم: فرد میانسالی در مقابل ساختمان شورای شهر تهران با کفن‌پوش کردن خود و با در دست داشتن بنزین قصد خودسوزی داشت که با ورود پلیس و ماموران حراست شورای شهر از این کار ممانعت به عمل آمد.

ایسنا: محمد بخشنده، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ، از جمع‌آوری ۷۱ معتاد متجاهر و دستگیری ۱۱۲ خرده‌فروش مواد مخدر از اطراف مدارس و معابر عمومی خبر داد.

دراین پرونده بخوانید ...