شناسه خبر : 28748 لینک کوتاه

اهواز در خون

شهادت 24 نفر در حمله تروریستی در اهواز

روز شنبه 31 شهریورماه در سی‌وهشتمین سالگرد آغاز جنگ تحمیلی، حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در بلوار قدس اهواز 24 کشته و حدود 68 زخمی بر جای گذاشت. یکی از کشته‌شدگان این حمله تروریستی یک کودک چهارساله و دیگری یک جانباز دوران جنگ تحمیلی بود.

روز شنبه 31 شهریورماه در سی‌وهشتمین سالگرد آغاز جنگ تحمیلی، حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در بلوار قدس اهواز 24 کشته و حدود 68 زخمی بر جای گذاشت. یکی از کشته‌شدگان این حمله تروریستی یک کودک چهارساله و دیگری یک جانباز دوران جنگ تحمیلی بود. در روز حادثه ابوالفضل شکارچی، سخنگوی ارشد نیروهای مسلح، اعلام کرد: چهار نفر تروریست از چند روز قبل از برگزاری رژه نیروهای مسلح در اهواز در نزدیکی محل برگزاری رژه سلاح‌هایی مخفی کرده بودند و امروز در پوشش مردمی خود را به محل برگزاری رژه (پارکی در نزدیکی جایگاه رژه) نزدیک کردند. آن‌طور که ایسنا گزارش داده، وی با بیان اینکه سلاح این تروریست‌ها کلاشینکف بوده گفت: این چهار تروریست با سلاح خود به سمت جایگاه رژه تیراندازی و مردم را به رگبار بستند که تعدادی از این تیرها به رژه‌روندگان و تماشاچیان حاضر در محل برگزاری رژه اصابت کرد و منجر به شهادت و مجروح شدن عده‌ای از این افراد شد. این درحالی است که چند روز بعد تعداد تروریست‌ها پنج نفر اعلام شد؛ وزارت اطلاعات در اطلاعیه‌ای از شناسایی تیم پنج‌نفره تروریستی وابسته به گروه‌های تجزیه‌طلب تکفیری و کشف خانه تیمی این تروریست‌ها و دستگیری ۲۲ نفر از عوامل پشتیبانی‌کننده و دخیل در حادثه اخیر اهواز خبر داد. خبرگزاری فارس نیز نوشت: تروریست‌ها که وابسته به گروه‌های تجزیه‌طلب و ضدانقلاب بودند با حمایت برخی کشورهای خارجی مامور به این اقدام تروریستی شدند. سه نفر از این تروریست‌ها در یک خانواده بودند که دو نفر از آنها برادر و نفر سوم پسرعموی آنها بوده است. شغل این افراد تا قبل از استخدام توسط گروهک‌های تجزیه‌طلب، نجاری و کابینت‌سازی بوده است.

طبق گزارش‌هایی که تاکنون منتشر شده، مسوولیت این حمله تروریستی را ابتدا جریان «الاحوازیه» و سپس داعش بر عهده گرفتند. در عین حال یکشنبه شب خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان اعلام کرد که گروهک الاحوازیه در حالی که پیشتر مسوولیت حمله به رژه نیروهای مسلح در اهواز را برعهده گرفته بود، مسوولیت خود را در این حمله تروریستی رد کرده است. در همین حال داعش نیز با انتشار فیلمی سه نفر را به ‌عنوان عاملان حمله تروریستی اهواز معرفی کرد و مسوولیت این حمله تروریستی را بر عهده گرفت.

محمود علوی، وزیر اطلاعات، در مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی اهواز گفت: تروریست‌ها تا آخرین نفر به سزای اعمالشان خواهند رسید.