شناسه خبر : 28464 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اجتماعی)

ایسنا: صبح روز سه‌شنبه یک مرد در حالی که دو فرزند و همکارش نیز همراه وی بودند خودش را جلوی شهرداری تهران به آتش کشید. وی که پیش از آتش زدن خود خیابان را بسته و فریاد می‌کشید، بدون توجه به فریادهای مردم و پلیس خود را آتش زد. پزشکان گفته‌اند او دچار سوختگی عمیق بالای 50 درصد شده است.

ایلنا: ناهید خداکرمی عضو شورای شهر تهران ضمن انتقاد از برگزاری دوباره نمایشگاه «عطر سیب» از محل بودجه شهرداری تهران گفت: برخی به شهردار برای برگزاری این نمایشگاه اصرار کرده‌اند اما شهردار نباید تسلیم شود. بودجه شهرداری از عوارض پرداخت‌شده توسط مردم تامین می‌شود و می‌باید صرف نگهداشت و امور شهر شود نه خرج مواردی که جزو وظایف شهرداری نیست.

خبرآنلاین: روزنامه خبرورزشی مصاحبه‌ای با یک کمک داور جنجالی داشته که در آن مدعی شده در بازی شهرآورد پول گرفته است. این کمک داور جنجالی 16 میلیون بابت شکست پرسپولیس در شهرآورد گرفته است و این موضوع می‌تواند حواشی زیادی در فوتبال ایران بپا کند.

فارس: حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به بازگشت بیش از ۳۴ هزار حاجی ایرانی به کشور گفت: هم‌اکنون ۴۷ هزار حاجی ایرانی در مکه مکرمه و مدینه منوره حضور دارند که حجاج تا ۲۴ شهریورماه به کشور بازمی‌گردند.

ایرنا: نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد از بازگردانده شدن لوح هخامنشی مسروقه از دادگاه نیویورک به ایران خبر داد. این اثر تاریخی سال گذشته در حراجی در نیویورک کشف شد و با ارائه اسناد به دادستانی نیویورک مشخص شد که متعلق به ایران است و به صورت غیرقانونی به فروش گذاشته شده است.

ایسنا: فرمانده ناجا از پیش‌بینی سفر بیش از دو میلیون زائر از مرزهای مختلف کشور در ایام اربعین به عراق خبر داد. سردار حسین اشتری در ارتباط برخط با تعدادی از شهروندان ایلام، خراسان رضوی و... که در مرکز نظارت همگانی 197 انجام شد، گفت: امسال هم راهپیمایی اربعین را در پیش داریم و استان ایلام نیز جزو استان‌هایی است که بخش زیادی از ترددهای زمینی طی دو دهه اخیر از آن انجام می‌شود و ما در این مدت شاهد فداکاری و مهمان‌نوازی مردم خوب ایلام بوده‌ایم.

ایرنا: علی‌اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از بازگشت سردیس هخامنشی خبر داد و گفت: این قطعه تاریخی مربوط به بالاتنه، سر سرباز هخامنشی و نیزه است که در سال 1936 از ایوان جنوبی کاخ شورا ربوده شده بود و در نهایت پاییز سال 2017 قرار بود که این اثر تاریخی در نمایشگاهی در نیویورک به نمایش گذاشته شود و پس از آن در حراجی عرضه شود.

دراین پرونده بخوانید ...