شناسه خبر : 27578 لینک کوتاه

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اجتماعی)

تسنیم: سخنگوی آتش‌نشانی تهران از افزایش تعداد کشته‌های حریق گسترده کارخانه تولید مواد شیمیایی به دو نفر خبر داد. در این حادثه حدود 15 خودرو در آتش سوخت و خسارات مالی زیادی به‌جای ماند.

مهر: بازارچه دستفروشان کرج واقع در منطقه ۴۵متری گلشهر در آتش سوخت. این بازارچه به منظور ساماندهی دستفروشان منطقه ۴۵متری گلشهر دایر شده بود. این حادثه تلفات جانی نداشته است.

ایسنا: سخنگوی سازمان اورژانس کشور از مراجعه 157 نفر به مراکز درمانی بر اثر طوفان شن در مناطق شمالی استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

فارس: دادستان عمومی و انقلاب تهران با اشاره به فسخ حدود ۴۰ قرارداد در پرونده املاک شهرداری گفت: در این پرونده سه نفر از کارشناسان که اظهارات خلاف واقع داشتند، تحت تعقیب قرار گرفتند و برای آنها حکم حبس صادر شده است.

ایرنا: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: اسماعیل سعیدی‌نسب، مسئولان حراست فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان توسط افراد ناشناس در زاهدان ترور شد و از ناحیه پا مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

تسنیم: دبیرکل دفتر حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با توجه به رویکرد خصمانه و اعمال تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران تا اطلاع ثانوی، صدور مجوز شکار برای اتباع آمریکایی منتفی است.

 ایرنا: هفت نفر پس از شنا در استخری واقع در محله یاخچی‌آباد تهران راهی بیمارستان شدند و اورژانس علت را مسمومیت ناشی از گاز کلر موجود در آب اعلام کرده است.

تسنیم: وحید مرادی، شرور معروف پایتخت که مدتی قبل مرتکب قتل یکی از دوستانش شده و هنگام فرار از کشور و در 500متری مرز   ترکیه بازداشت شده بود، در زندان رجایی‌شهر کرج با تعدادی از زندانیان درگیر شد و با ضربه جسم سخت به سرش به قتل رسید.

ایلنا: رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: طبق آمار رسمی آموزش و پرورش دو درصد از دانش‌آموزان ابتدایی یا در دوره ابتدایی ثبت‌نام نمی‌کنند یا اینکه دوره ابتدایی را تمام نمی‌کنند، یعنی بین پایه‌ها ترک تحصیل می‌کنند. در هر پایه‌ای هر سال بین ۱۵ تا ۲۰ هزار نفر ترک تحصیل می‌کنند.

مهر: ۱۸ صیاد چابهاری از سال ۹۴ تاکنون در آب‌های سومالی اسیر شده‌اند که از این تعداد چهار نفر در بند دزدان دریایی هستند و ۱۴ نفرشان هم در اسارت گروه تروریستی «الشباب» قرار دارند.

ایرنا: رئیس اداره مبارزه با سرطان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سالانه 112 هزار نفر در کشور به انواع سرطان مبتلا می‌شوند. این بیماری تا 15 سال آینده علت 80 درصد مرگ‌ومیرها در ایران خواهد بود.

دراین پرونده بخوانید ...