شناسه خبر : 25813 لینک کوتاه

با خبرگزاری‌ها (اجتماعی)

مهر: رئیس کل دادگستری گیلان از تایید حکم صادر‌شده درباره پرونده قتل اهورا، کودک سه‌ساله رشتی، در دیوان عالی کشور خبر داد و گفت: متهم برای عنوان اتهام به قتل به قصاص نفس محکوم شد.

ایسنا: مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: در استان‌هایی که مشکل کم‌آبی وجود دارد، مشکلات تغذیه‌ای بیشتر است. سوءتغذیه کودکان زیر پنج سال و کمبود ریز‌مغذی در این مناطق بیشتر دیده می‌شود.

ایرنا: مسوولان آموزش و پرورش می‌گویند موضوع تنبیه بدنی دانش‌آموزی در یکی از دبیرستان‌های غیر‌انتفاعی مشهد که به بیهوشی وی انجامیده بود در دست بررسی است.

ایسنا: اعضای شورای اسلامی شهر تهران در چهل و چهارمین جلسه علنی این شورا رقم 17 هزار و 429 میلیارد تومان را به عنوان بودجه درآمدی سال آینده شهرداری تهران به تصویب رساندند.

تسنیم: وزیر آموزش و پرورش از حذف تمام آزمون‌ها و ورود کتاب‌های کمک آموزشی به دوره ابتدایی خبر داد. همچنین براساس مصوبه جدید شورای عالی آموزش و پرورش آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی در پایه هفتم حذف خواهد شد.

ایلنا: هادی بهادری، نماینده ارومیه در مجلس، گفت: ۹۵ درصد دریاچه ارومیه خشک شده و تنها پنج درصد از دریاچه باقی مانده است.

ایسنا: معاون مدیرکل مبارزه با قاچاق کالاهای هدف از تامین ۶۳‌درصدی لوازم آرایشی به شکل قاچاق خبر داد و گفت: قاچاق لوازم آرایشی و بهداشتی در سال گذشته حدود 5 /1 میلیارد دلار بوده است.

ایرنا: تالاب بین المللی «گمیشان» بعد از چهار سال خشکی مطلق آبگیری شد و بیش از دو هزار قطعه قو و حدود پنج هزار قطعه از مرغابی‌سانان در این تالاب شمارش شدند. احداث کانال، انتقال آب‌های سطحی و زهکشی مزارع که تمامی آب‌های پراکنده در سطح منطقه را به تالاب هدایت می‌کنند، علت اصلی آبگیری تالاب بوده است.

ایسنا: علیرضا رئیسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت، گفت: در حال حاضر سن مصرف قلیان در دختران به 14 سال رسیده است؛ چراکه دسترسی به آن راحت است.

ایسنا: علی مویدی، قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر، از کشف تعداد محدودی دستمال مرطوب آغشته به مواد مخدر توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر در سطح کشور خبر داد.

ایسنا: احمد فاضلیان، رئیس کل دادگستری استان البرز، در آیینی با عنوان «تکریم ازدواج تشکیلاتی کارکنان دادگستری استان البرز» گفت: برای ترویج ازدواج باید پیگیری و اجرای سیاست‌های حوزه اشتغال و ازدواج توسط دولت با توجه به شرایط کشور به صورت توامان پیش رود.

دراین پرونده بخوانید ...