شناسه خبر : 25615 لینک کوتاه

با خبرگزاری‌ها (اجتماعی)

صداوسیما: احمد پویافر، فرماندار بندرعباس، گفت: آتش‌سوزی مخزن سوختی در غرب بندرعباس رخ داد و تاکنون (شامگاه چهارم بهمن‌ماه) در این حادثه دو نفر کشته و دو نفر زخمی و یک نفر مفقود شده است.

ایسنا: علی زرافشان، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، با اشاره به افزایش بیش از 450 هزارنفری جمعیت دوره پیش‌دانشگاهی در سال تحصیلی آتی، گفت: از سال آینده دوره پیش‌دانشگاهی که تاکنون ۲۴‌ساعته بود، ۳۵‌ساعته خواهد شد.

فارس: پلیس تهران در طرح امنیت و آرامش شبانه تهران بزرگ، 120 نفر از اراذل و اوباش و مزاحمان نوامیس مردم را دستگیر کرد.

ایلنا: محمدرضا مسجدی، دبیرکل جمعیت مبارزه با دخانیات، گفت: ایران ارزان‌ترین مالیات بر دخانیات را دارد. ۲ تا 5 /2 میلیون جوان معتاد داریم. ۹۷ درصد سیگار کشور در داخل تولید می‌شود، درحالی‌که کارخانه‌های دولت در سایر بخش‌ها رو به ورشکستگی است؛ اما در این زمینه قبلاً شش کارخانه داشتیم الان ۱۸ کارخانه داریم.

ایسنا: نصرالله بازوند، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: سالانه به طور متوسط حدود دو هزار نفر نیروی کار بر اثر حوادث ناشی از محیط کار جان خود را از دست می‌دهند.

مهر: در سال ۲۰۱۶، از مجموع ۳۶۰ هزار مرگ، ۱۹۳ هزار مرگ معادل ۵۳ درصد از کل مرگ‌ها زودرس (زیر ۷۰ سال) بوده است که از این تعداد مرگ زودرس، ۱۲۴ هزار مرگ مردان (۵۷ درصد از کل مرگ‌های مردان) و ۶۹ هزار مرگ زنان (۴۹ درصد از کل مرگ‌های زنان) زودرس بوده است.

ایسنا: محسن سلیمانی، نویسنده، مترجم و رایزن فرهنگی ایران در بلگراد، در سن ۵۸‌سالگی درگذشت.

فارس: تعدادی ناشناس به ساختمان شهرداری منطقه 12 حمله و با پرتاب شیء آتش‌زا باعث بروز حریق در این ساختمان شدند. به گفته رئیس حراست کل شهرداری تهران، با وجود وارد شدن خسارت به طبقه همکف ساختمان شهرداری منطقه 12 این حادثه مصدومی نداشته است.

ایرنا: سازمان پزشکی قانونی از جان باختن 12 هزار و 800 تن، بر اثر حوادث رانندگی از ابتدای فروردین تا پایان آذرماه امسال در سراسر کشور خبر داد.

میزان: فرهاد نظری، مدیرکل دفتر ثبت بناهای تاریخی، گفت: خانه نیما یوشیج در دزاشیب تهران دوباره ثبت ملی شد.

ایسنا: مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس کشور، گفت: واژگونی سرویس مدرسه پیکان در استان فارس یک کشته و پنج مصدوم به جای گذاشت.

دراین پرونده بخوانید ...