شناسه خبر : 25531 لینک کوتاه

با خبرگزاری‌ها (اجتماعی)

تسنیم: مسعود تجریشی، معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست، گفت: حدود هشت سال است که ناوگان اتوبوسرانی ما خودرو جدیدی را وارد نکرده و این در حالی است که سن فرسودگی اتوبوس‌ها در شهرها هشت سال است، در حقیقت ۹۷ درصد اتوبوس‌های شهری ما فرسوده محسوب می‌شوند. در حال حاضر بیش از 80 درصد موتورسیکلت‌ها و 91 درصد مینی‌بوس‌های مورد بهره‌برداری در کلانشهرها فرسوده محسوب می‌شوند.

میزان: محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، گفت: در سازمان برنامه‌وبودجه مصوب شد درآمدهای موزه‌ها، محوطه‌ها و سایت‌ها با نام و حساب اختصاصی آنها به خزانه عمومی دولت واریز شود و بدون کسر به خود این بخش‌ها برگردد. در سنوات قبل ۲۰ تا ۳۰‌درصد از مجموع درآمد سالانه موزه‌های کشور که به خزانه عمومی دولت واریز می‌شد، دوباره به آنها بازگردانده می‌شد.

ایسنا: امیر حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، درباره میزان خسارت واردشده به ناوشکن دماوند که در دریای خزر دچار حادثه شد، گفت: ما تیمی را برای ارزیابی خسارات وارده به ناوشکن دماوند فرستاده‌ایم. علت حادثه دریای توفانی و برخورد ناوشکن با اسکله بود. دو نفر از پرسنل دماوند در اثر این اتفاق مفقود شدند که هنوز پیدا نشده‌اند.

تسنیم: پیروز حناچی، معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، با اشاره به اینکه در اکثر کشورها خودروها برای عبور از بزرگراه‌ها عوارض پرداخت می‌کنند، گفت: این موضوع در دستور کار شهرداری تهران نیز قرار دارد. در حال حاضر برنامه‌ای برای اخذ عوارض از بزرگراه‌های ساخته‌شده نداریم ولی قطعاً در صورت احداث بزرگراه‌های جدید دریافت عوارض در دستور کار قرار خواهد گرفت.

میزان: محی‌الدین بهرام‌محمدیان، معاون وزیر آموزش و پرورش، گفت: زندگینامه شهید محسن حججی از سال آینده به محتوای کتب درسی پایه دوازدهم اضافه می‌شود. در نظر داریم مباحث مربوط به داعش و سردار سلیمانی را به کتاب تاریخ معاصر اضافه کنیم.

ایلنا: حسین اسدبیگی، رئیس اورژانس اجتماعی، با تاکید بر اینکه فقط ۶۴۴ دختر فراری در شش‌ماهه اول سال داشتیم، گفت: ۱۰۰ پسر در شش‌ماهه نخست سال ۹۶ از خانه فرار کرده‌اند که نسبت به تعداد دختران ناچیز است.

ایلنا: حسن نوروزی، سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، با اعلام بررسی دوباره ۱۵ هزار پرونده برای توقف حکم اعدام گفت: تعیین حکم جدید بعد از توقف حکم اعدام به تشخیص و رای قاضی بستگی دارد.

مهر: مجید ابهری، آسیب‌شناس اجتماعی، گفت: برخی از زنان و دختران برای کسب درآمد موهای خود را از ۱۰۰ هزار تا ۵ میلیون تومان می‌فروشند.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها