شناسه خبر : 25108 لینک کوتاه

با خبرگزاری‌ها (اجتماعی)

ایرنا: رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهرداری تهران دارای 105 سوله برای استفاده در زمان بروز حادثه تحت عنوان «مدیریت بحران» است که از این تعداد 60‌سوله در اختیار افراد یا نهادهای دیگر گذاشته شده است.

ایسنا: شهلا اعزازی، مدیر گروه مطالعات زنان انجمن جامعه‌شناسی ایران، گفت: برخی از پژوهش‌ها نشان می‌دهند که ۷۵ تا ۹۸ درصد از زنان مورد آزار خیابانی قرار گرفته‌اند. در پژوهشی با ۳۸۰ نمونه در شهر تهران، تنها ۱۸ نفر از پسران اعلام کرده بودند که برای زنان مزاحمت ایجاد نکرده‌اند.

تسنیم: تقی مهری، رئیس پلیس راهور ناجا، در واکنش به انتشار شایعاتی در خصوص جریمه شدن تعدادی از رانندگان در جاده‌های کشور به‌دلیل عدم رعایت حجاب توسط دوربین‌های جاده‌ای اظهار کرد: این موضوع به هیچ‌وجه صحت نداشته و هیچ تخلف این‌چنینی با دوربین‌های جاده‌ای ثبت نشده است. دوربین‌های جاده‌ای پلیس تخلفات خاصی را ثبت می‌کنند که ثبت تخلف بدحجابی راننده و تخلفات این‌چنینی جزو این موارد نیست.

ایسنا: مجتبی شریعتی‌نیاسر، معاون آموزشی وزارت علوم، از تشکیل کمیته کارشناسی برای تصمیم‌گیری در خصوص حذف کنکور در این وزارتخانه خبر داد و گفت: هر تصمیمی که در این زمینه صورت بگیرد، تا چهار سال آینده اجرایی نخواهد شد.

ایرنا: احمد خاکی، معاون اجتماعی بهزیستی استان تهران، گفت: در خط تلفنی اورژانس اجتماعی استان تهران با شماره 123 در سال 93، یک هزار و 725، در سال 94، یک هزار و 944، در سال 95 سه هزار و 119 و در شش‌ماهه اول امسال یک هزار و 173 مورد کودک‌آزاری گزارش شد. حساسیت اجتماعی در این زمینه زیاد شده و مردم بیشتر موارد کودک‌آزاری را گزارش می‌دهند.

ایسنا: خدیجه آزادپور، ملی‌پوش ووشوی بانوان ایران، مدال طلای بازی‌های آسیایی گوانگژو خود را با قیمت دو میلیارد تومان جهت کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه به فروش رساند.

فارس: انفجار گاز در کوی نبوت اهواز موجب تخریب دو واحد مسکونی و مصدوم شدن یک نفر شد. در پی حادثه انفجار گاز در یک ساختمان دوطبقه در اهواز این ساختمان به طور کامل تخریب شد.

ایرنا: انوشیروان محسنی‌بندپی، رئیس سازمان بهزیستی کشور، گفت در زلزله اخیر کرمانشاه ۱۱۸ نفر دچار انواع معلولیت شده و ۱۸ نفر از این افراد، به ضایعه نخاعی مبتلا شده‌اند.

مهر: محمود قدیری، معاون ایمنی و پیشگیری سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، با اشاره به نقض برخی مسائل ایمنی در پاساژ علاءالدین از پلمب این پاساژ در صورت عدم توجه به اخطارهای آتش‌نشانی خبر داد.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها