شناسه خبر : 25071 لینک کوتاه

شب‌های شیلر

استقبال از کنسرت گروه آلمانی شیلر در تهران

کنسرت گروه شیلر به سرپرستی «کریستوفر ون دیلن» در سالن وزارت کشور برگزار شد. این گروه موسیقی آلمانی برای نخستین بار در ایران کنسرت برگزار کرد. ابتدا اعلام شده بود که کنسرت گروه شیلر تنها در شب‌های ۲۰ و ۲۱ آذرماه برگزار می‌شود، اما استقبال شدید طرفداران ایرانی این گروه موسیقی آلمانی باعث تمدید اجرای این گروه شد.

کنسرت گروه شیلر به سرپرستی «کریستوفر ون دیلن» در سالن وزارت کشور برگزار شد. این گروه موسیقی آلمانی برای نخستین بار در ایران کنسرت برگزار کرد. ابتدا اعلام شده بود که کنسرت گروه شیلر تنها در شب‌های ۲۰ و ۲۱ آذرماه برگزار می‌شود، اما استقبال شدید طرفداران ایرانی این گروه موسیقی آلمانی باعث تمدید اجرای این گروه شد. با آغاز بلیت‌فروشی کنسرت این گروه موسیقی، تمامی بلیت‌های این اجرا در مدت کمتر از دو روز به پایان رسید و به همین دلیل کنسرت شیلر برای سه شب 22، 23 و 24 آذرماه نیز تمدید شد.

کریستوفر ون دیلن پیش از برگزاری کنسرت، احساسش درباره حضور در ایران را این‌طور ابراز کرد: «احساس خوبی دارم زیرا 10 سال پیش نیز به ایران آمده بودم و ابتدا به تبریز و بعد به اصفهان و تهران آمدم. تمامی اعضای گروه احساس خوبی برای حضور در ایران داریم و خیلی منتظر این هستیم تا ببینیم چه اتفاقی می‌افتد و عکس‌العمل مردمی که به کنسرت می‌آیند چیست. این احساس را همیشه داشته و دارم که یک شعر و موسیقی را زمانی که خلق می‌کنید می‌توانید به سراسر دنیا ببرید و با مردم آنجا به اشتراک بگذارید. آن زمان که به ایران آمدم، هیچ‌وقت فکر نمی‌کردم بتوانم در ایران به اجرا بپردازم.» آن‌طور که ایرنا گزارش داده، این موزیسین بین‌المللی درباره طرفداران ایرانی خود گفت: «در اینستاگرام همیشه خبرهایی را از طرفداران ایرانی می‌گرفتم و خیلی تقاضا برای حضور در ایران داشتم تا یک سال پیش که با آقای مصطفی کبیری در تماس بودیم تا اینکه قرار شد در ایران کنسرتی را برگزار کنیم و از آن زمان متوجه شدم که طرفداران زیادی در ایران دارم و بسیار خوشحالم که قرار است اجرایی را در ایران داشته باشم.» سرپرست گروه شیلر درباره برنامه‌ریزی برای اجرا در ایران توضیح داد: «یک سورپرایز کوچک برای طرفداران ایرانی داریم. سعی کردیم قشنگ‌ترین موسیقی‌های خود را برای این اجرا انتخاب کنیم تا بتوانیم دو ساعت مردم و طرفداران را با خود همراه کنیم.» کریستوفر درباره موسیقی ایرانی هم گفت: «می‌توانم هنرمندان ایرانی را برایتان بشمارم ولی یک هفته دیگر، طور دیگری خواهد بود و مطمئناً افراد بیشتری را خواهم شناخت.»

اسم گروه Schiller برگرفته از نام «Friedrich Schiller» شاعر شهیر آلمانی قرن 17 میلادی است. این گروه کارهایی را در سبک الکترونیک منتشر کرده است و از سال ۱۹۹۸ با انتشار نخستین آلبوم توانسته وارد عرصه حرفه‌ای بازار موسیقی دنیا شود.