شناسه خبر : 23558 لینک کوتاه

تولید نوشابه با 500 میلیون

این روزها اگرچه خوردن نوشابه از سوی بسیاری از پزشکان و کارشناسان تغذیه منع می‌شود اما با توجه به شرایط آب و هوایی کشور ما و نیز بازار پررونق فست‌فودی‌ها، این‌طور به نظر می‌رسد که طرفداران نوشابه هم کم نیستند و این نوشیدنی نسبتاً مضر تعداد مشتریان خود را همچنان بالا نگه داشته است.

اگر تا به حال فکر تولید نوشابه و کسب درآمد از این راه را داشته‌اید خوب است بدانید که در زمینه تولید نوشابه می‌توان از جدیدترین فناوری تولید نوشابه که تحت لیسانس شرکت آلمانی کوکاکولاست، استفاده کرد.

برای به راه انداختن یک خط تولید نوشابه به سرمایه‌ای حدود 500 میلیون تومان نیاز است که گفته می‌شود 150 میلیون تومان آن به صورت تسهیلات بانکی ارائه می‌شود. دوهزار متر مربع زمین برای راه‌اندازی این خط تولید نیاز است البته با توسعه این خط تولید در فازهای آتی آن می‌توان تولید دوغ، دلستر و آب معدنی را نیز در کنار تولید نوشابه داشت.

اصلی‌ترین مواد اولیه آن آب و بعد از آن شکر، اسانس، گاز کربنیک و سایر افزودنی‌های مجاز است البته بطری و شیشه هم از مواد اولیه در این خط تولید محسوب می‌شود.

ظرفیت این خط تولید سالیانه 3 میلیون و 500 هزار لیتر نوشابه است و با این طرح امکان اشتغال مستقیم برای 50 نفر و اشتغال غیر‌مستقیم برای 800 نفر ایجاد می‌شود که رقم قابل توجهی است. نباید فراموش کرد که در این پروژه یکی از عمده‌ترین مشکلات، تحریم‌های اقتصادی و نوسانات بازار ارز است.

 

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها