شناسه خبر : 994 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

با خبرگزاری‌ها

تسنیم: وزیر اقتصاد با رد این دیدگاه که شرایط اقتصادی امروز، به کل زاییده تحریم است، گفت: اگرچه شرایط اخیر کشور ارتباط نزدیکی با موضوع تحریم‌ها داشت، اما ساده‌انگارانه است فکر کنیم با حذف تحریم‌ها، همه مشکلات ما حل می‌شود.

مهر: رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به توافقات حاصل از مذاکرات هسته‌ای و صدور بیانیه لوزان خاطرنشان کرد: با تفاهم صورت‌گرفته، بانک‌ها باید فعالیت خود را بیشتر کنند و برای حضور پررنگ در عرصه بین‌المللی آماده باشند.

ایرنا: وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برنامه‌های این وزارتخانه در بخش مسکن گفت: طبق هماهنگی‌های انجام شده با وزارت تعاون در اواخر سال گذشته، ساخت 125 هزار واحد مسکونی برای اقشار کم‌درآمد در دستور کار قرار گرفت که با عملی شدن آن برای 60 درصد تقاضای بازار مسکن برنامه‌ریزی شده است.

مهر: یک مقام مسوول در وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تعرفه واردات خودرو نسبت به سال ۹۳ تغییر نکرد، گفت: واردات خودروهای کمتر از ۲۵۰۰ سی‌سی تعرفه ۴۰‌درصدی دارد و ورود خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی‌سی ممنوع است.

فارس: از ابتدای سال آبی جاری تاکنون ارتفاع بارش‌ها در کل کشور 160 میلی‌متر به ثبت رسیده که این میزان هشت درصد کمتر از بارندگی‌های دوره زمانی مشابه سال آبی گذشته و 14 درصد کمتر از زمان مشابه متوسط درازمدت است.

ایسنا: وزیر نفت با بیان اینکه نخستین کاری که پس از برداشته شدن تحریم‌ها انجام می‌دهیم رساندن تولید نفت به سطح پیش از اعمال تحریم‌هاست، گفت: باید از فرصت‌های پیش‌آمده برای تقویت اقتصاد مقاومتی و انتقال فناوری و ساخت داخلی تجهیزات استفاده کنیم.

مهر: وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه صادرات غیرنفتی در سال جاری رشد خواهد کرد، گفت: مردم از قطعه‌سازان انتظار دارند تا کیفیت را افزایش دهند.

فارس: رئیس کارگروه تدوین قراردادهای جدید صنعت نفت از رونمایی متن جدید قراردادهای نفت و گاز در لندن در سپتامبر سال جاری میلادی خبر داد و گفت: طی سال گذشته مذاکراتی را با برخی از شرکت‌های بزرگ نفتی به منظور ورود به صنعت نفت و گاز ایران داشته‌ایم.

تسنیم: رکورد مصرف بنزین ایران در روز دوازدهم فروردین سال 94 با مصرف بیش از 3 /105 میلیون لیتر شکسته شد.

ایرنا: رئیس کل بیمه مرکزی گفت: در همان دو سه روز اول پس از بیانیه سوئیس، با تقاضاها و مراجعه‌های حضوری متعددی از سوی شرکت‌های معتبر اروپایی برای فعالیت در صنعت بیمه کشور مواجه شدیم.

فارس: مدیر امور ناشران شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) گفت: با افزایش بیش از 633 هزار نفر در سال 93، تعداد سهامداران ایرانی به مرز هشت میلیون نفر (هفت میلیون و 996 هزار و 728 کد) رسید.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید