شناسه خبر : 8691 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

با خبرگزاری‌ها

تسنیم:‌ حسن روحانی رئیس‌جمهور بخشنامه بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور را به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرد؛ بر اساس این بخشنامه سقف بودجه عمومی ۱۷۷ هزار میلیارد تومان، هزینه‌های جاری ۱۵۵ هزار میلیارد تومان و هزینه‌های عمرانی ۲۲ هزار میلیارد تومان پیشنهاد شد.

فارس: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با اعلام اینکه عیدی کارمندان دولت در سال گذشته 603 هزار تومان بود، گفت: امسال این مبلغ 687 هزار تومان خواهد بود و در بودجه سال آینده نیز به 750 هزار تومان خواهد رسید.

ایرنا: وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: هر چند سال 1394 سال پایانی اجرای سیاست خصوصی‌سازی در کشور است، اما خصوصی‌سازی در کشور تعطیل نمی‌شود و احتمالاً این سازمان عهده‌دار رسالتی جدید خواهد شد.

صداوسیما: خودروسازان داخلی کشور در پنج‌ماهه منتهی به مرداد امسال تولید انواع خودرو را به مرز ۴۴۰ هزار و ۵۷۱ دستگاه رساندند که در مقایسه با پنج‌ماهه نخست پارسال، رشدی 7 /8‌درصدی نشان می‌دهد.

مهر: با تصمیم وزیر امور اقتصادی و دارایی، محمود امراللهی از مدیرعاملی بیمه ایران کنار رفت و سید‌عباس حسینی معاون وزیر تعاون و سرپرست صندوق بیمه روستایی جایگزین او شد.

ایسنا: بر اساس نتایج شاخص ارزیابی کیفی IQS کیفیت خودروهای تولیدی در سطح جهان به طور میانگین سه برابر کیفیت خودروهای تولیدی از سوی خودروسازان داخلی است.

فارس: بلومبرگ در گزارشی اعلام کرد در حال حاضر شهروندان ایرانی 85 /1 درصد درآمد سالانه خود را صرف خرید بنزین می‌کنند.

ایلنا: رئیس اتاق بازرگانی ایران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی نگران حضور صرف هیات‌های خارجی در ایران هستند و می‌پرسند چرا بازرگانان ایرانی به کشورهای دیگر سفر نمی‌کنند؛ گفت: سفر نخستین هیات‌های تجاری ایران به سایر کشورها از مهرماه آغاز می‌شود و سعی بر این است که هیات‌های اعزامی به شکل تخصصی و دسته‌بندی باشد.

فارس: رئیس‌کل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه به دلیل تخلیه حباب‌های قبلی موجود در نرخ ارز، این بازار کشش افزایش نرخ را ندارد، گفت: نرخ امروز ارز را ما تعیین نکرده‌ایم و در بازار و حسب نیروهای طبیعی و درونی فعال در عرضه و تقاضای ارز شکل گرفته است.
صداوسیما: معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: بر اساس آیین‌نامه خوراک گاز پتروشیمی‌ها که به سه وزارتخانه نفت، صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصادی و دارایی ابلاغ شده نرخ خوراک پتروشیمی‌های فعال در کشور ۱۳ سنت و نرخ سوخت به ازای هر مترمکعب سه تا چهار سنت خواهد بود.

تسنیم: ابوالقاسم رحیمی‌انارکی، عضو هیات‌مدیره بانک مسکن با بیان اینکه تسهیل ضوابط صندوق پس‌انداز یکم در بانک مرکزی در حال تصویب است، گفت: میزان استقبال از صندوق پس‌انداز یکم کمتر از پیش‌بینی‌های ما بوده است.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید