شناسه خبر : 6775 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها

ادبیات توکلی و حدادعادل نظامی بود
index:1|width:50|height:27|align:right نوشت: ناصر ایمانی، روزنامه‌نگار اصولگرا در یادداشتی به اظهارات حدادعادل و توکلی درباره تغییر رئیس دانشگاه آزاد پرداخت و نوشت: «از اعتراض شدیداللحن برادران عزیز، آقایان دکتر حدادعادل و دکتر احمد توکلی درباره تغییر رئیس دانشگاه آزاد به شدت شگفت‌زده شدم، اما دلایل این تعجب: ادبیات به‌کار رفته در اعتراضات این دو بزرگوار نه‌تنها سیاسی نبود، بلکه نظامی بود! آقای دکتر حداد که یک ادیب هستند چنان با عصبانیت غیرقابل کنترلی صحبت کردند که گویی حمله نظامی به کشور شده است! آقای دکتر توکلی نیز تلویحاً دولت جدید را به دیکتاتوری متهم کرده و آن را خطای استراتژیک دولت اعلام کردند. به‌کارگیری این ادبیات در عرصه سیاسی چنین تداعی می‌کند که مشکل با این دولت در تعویض یک مدیر نیست بلکه عمیق‌تر از آن است!»

موسوی هم دیدار با شمخانی را تکذیب کرد
index:2|width:60|height:27|align:right نوشت: پس از آنکه علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی هرگونه دیداری را با میر‌حسین موسوی و مهدی کروبی رد کرد، میرحسین موسوی هم خبر دیدارش با دریادار شمخانی را که یکی از سایت‌ها منتشر کرده بود، تکذیب کرد. منابع خبری نزدیک به خانواده موسوی این خبر را اعلام کرده و نوشتند دختران میرحسین موسوی روز یکشنبه هفته پیش با پدر و مادر خود دیدار کرده‌اند که در جریان این دیدار، خبر منتشرشده را با پدر و مادرشان در میان گذاشته‌اند اما میرحسین موسوی و زهرا رهنورد با تکذیب این دیدار، به فرزندان خود گفته‌اند که در صورت تماس، دیدار یا هر اتفاقی قطعاً آنان را در جریان قرار خواهند داد. همچنین گفته می‌شود علیرضا بهشتی دبیر کابینه میرحسین موسوی پس از حدود چهار سال زندان به مرخصی فرستاده شده است.

مصباح‌یزدی: کسی به نامزد ما کمک نمی‌کرد
index:3|width:60|height:27|align:right نوشت: محمد‌تقی مصباح‌یزدی در تحلیل خود از فضای انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم، گفت: ... اینکه چه کسی عملاً در انتخابات پیروز می‌شود و چرا، عوامل مختلفی دارد. به طور کلی، بعد از اینکه ما وظیفه خود را انجام دادیم، و از دعا و توسل هم کوتاهی نکردیم، باید حسن ظن داشته باشیم که مصلحت نظام همین بوده است...شاید اگر کسی که ما می‌خواستیم سر کار می‌آمد، چه بسا در اندک مدتی زمینه‌های شکست او را فراهم می‌کردند و کسی با او همکاری نمی‌کرد، که در آن صورت، به معنی شکست اصولگرایی و آرمان‌خواهی بود، زیرا همه گروه‌ها، از اصلاح‌طلبان تا همه «اصولگرایان» سابقه‌دار علیه او ائتلاف کردند ...خدا تدبیری کرد که کسی سر کار بیاید که در شرایط فعلی مجبور باشد هوای خط رهبری را داشته باشد.

حالا اطلاعات باید پاسخ دهد
index:4|width:40|height:40|align:right نوشت: اکبر هاشمی‌رفسنجانی در دیدار جمعی از دانشجویان و ایثارگران پس از شنیدن اظهارات آنان در شوخی معناداری گفت: «... اگر قبل از انتخابات این حرف‌ها را می‌زدید باید می‌رفتید اطلاعات جواب می‌دادید اما حالا باید اطلاعات به شما جواب بدهد! ... من در انتخابات اخیر شخصاً کاری نکردم. پنج دقیقه رفتم اسم نوشتم و آمدم. هرچه بود تدبیر خدا بود. هرچه بود اراده مردم بود. خیلی‌ها می‌گفتند رای روستاها به فلان شخص یا مشابه آن است. ولی درست برعکس شد. مردم روستاها بیشتر از شهرها به آقای روحانی رای دادند. بابت این شعور و آگاهی مردم، خدا را شاکرم... صدا و سیما و تریبون‌های رسمی چیز دیگری می‌خواستند ولی چیز دیگری شد. خیلی‌های دیگر هم بودند که چیز دیگری می‌خواستند ولی مردم تمام رشته‌های آنها را پنبه کردند.»

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید