شناسه خبر : 646 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

با خبرگزاری‌ها

تسنیم: محمد کردبچه با اعلام اینکه تمام بودجه‌های سال‌های ۸۷ تا ۹۱ غیرشفاف و بدون انضباط مالی تدوین ‌شده بود، گفت: در سال ۹۵ حتماً کل بودجه از نظام نقدی به تعهدی تبدیل خواهد شد.

ایرنا: ابولفضل اکرمی، مدیرکل اقتصادی بانک مرکزی درخصوص دلایل رشد نقدینگی گفت: این رشد از افزایش پول درونی و ضریب فزاینده (سرعت گردش پول) ناشی می‌شود، اما رشد پایه پولی همچنان منفی است.

تسنیم: سخنگوی دولت گفت: با تصویب دولت، واردات خودروهای با حجم موتور ۲۵۰۰ سی‌سی به بالا ممنوع شد.

ایسنا: عبادالله محمدولی، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر و سنگ‌های قیمتی گفت: بیشتر طلاهای تولید داخل از مواد اولیه غیراستاندارد و آب کردن طلاهای برگشتی و دست دوم تهیه می‌شود که این موضوع برای تولید هزینه‌بر است و به نوعی هزینه‌های سربار ایجاد می‌کند.

اقتصادنیوز: حدود یک‌سوم از واردات 21 میلیارد و 981 میلیون دلاری ایران در پنج‌ماه نخست امسال، از مبداء شش کشور طرف مذاکرات هسته‌ای (چین، روسیه، انگلیس، فرانسه، آمریکا و آلمان) وارد کشور شده است.

مهر: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه ایران بعد از آمریکا، هند و ژاپن چهارمین کشور دارای بیشترین تعداد تعاونی در جهان است، گفت: مساله ما افزایش دادن تعداد تعاونی‌ها نیست بلکه ارتقای عملکرد است.

فارس: پروازهای فرودگاه طبس در مسیر تهران-طبس-تهران که بعد از سانحه سقوط ایران 140 در این مسیر متوقف ‌شده بود، از سر گرفته شد. ‌

تسنیم: معاون اول رئیس‌جمهور گفت: در روزهای اخیر برخی شرکت‌های ایرانی در رقابت با شرکت‌های اروپایی و آمریکایی برنده پروژه‌های چند صد میلیون‌دلاری شدند.

ایرنا: رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی در دیدارهای جداگانه با سفیران کشورهای روسیه، قزاقستان و مالزی در ایران بر حمایت از پیمانکاران ایرانی که در کشورهای دیگر برنده مناقصه‌ها می‌شوند، تاکید کرد.

تسنیم: اردشیر دادرس، رئیس انجمن سی‌ان‌جی کشور با تاکید بر توجه به توسعه کیفی جایگاه‌های سی‌ان‌جی در کنار توسعه کمی گفت: در تشکیل صف‌های چند کیلومتری مقابل جایگاه‌ها مقام اول دنیا را داریم، ولی از نظر ایمنی مخازن جزو آخرین رده‌های استاندارد جهانی هستیم.

فارس: با بهره‌برداری از دومین مخزن ذخیره‌سازی گاز در شوریجه استان خراسان رضوی، رتبه ایران در میان کشورهای ذخیره‌کننده گاز در جهان از رتبه نوزدهم به رتبه پنجم ارتقا یافت.

مهر: وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه، هم اکنون تنوع تولید خودروهای سواری مطلوب است، گفت: ترجیح می‌دهم به جای افزایش مدل‌های جدید، کیفیت و مسائل زیست‌محیطی در اولویت قرار گیرد.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید