شناسه خبر : 6217 لینک کوتاه

اولویت‌های ۲۰۱۴

آینده چین

چین کنفرانس کارهای اقتصادی(EWC) را برگزار کرد. این کنفرانس یک گردهمایی سالانه است که در آن سیاستگذاران وضعیت کنونی اقتصاد را ارزیابی و مسیر سیاست اقتصاد کلان برای سال آینده را تعیین می‌کنند.

ترجمه: جواد طهماسبی
BUSINESS
INSIDER

چین کنفرانس کارهای اقتصادی (EWC) را برگزار کرد. این کنفرانس یک گردهمایی سالانه است که در آن سیاستگذاران وضعیت کنونی اقتصاد را ارزیابی و مسیر سیاست اقتصاد کلان برای سال آینده را تعیین می‌کنند. کنفرانس‌ کارهای اقتصادی در پشت درهای بسته برگزار شد و شش وظیفه کلیدی را برای پکن در سال 2014 مشخص کرد. امنیت غذایی در اولویت اول سیاستگذاران قرار گرفت. اولویت دوم کاهش ظرفیت بیش از حد چین است. این شش اولویت به نقل از تینگ لو از بانک آمریکا به شرح زیر هستند:
1- افزایش امنیت غذایی و ایمنی ملی
2- بهبود ساختار صنعت، ایجاد محرک‌های جدید رشد و کاهش ظرفیت‌های بیش از حد
3- کنترل و مقابله با خطر بدهی دولت‌های محلی
4- تقویت رشد متوازن در مناطق مختلف
5- بهبود رفاه اجتماعی با تمرکز بر خلق شغل برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و کارگران مازاد صنایع به همراه ایجاد ظرفیت بیش از حد و عرضه فراوان مسکن اجتماعی
6- افزایش سطح بازگشایی درها با سرعت بخشیدن به گفت‌وگوهای پیرامون پیمان‌های مناطق آزاد تجاری و سرمایه‌گذاری. به عقیده تینگ دو دلیل اصلی باعث می‌شود امنیت غذایی در صدر اولویت‌های سیاستگذاران قرار گیرد. اول، 10 درصد از غذای مصرف‌شده در سال 2012 در چین وارداتی بود و نگرانی از آلودگی مواد غذایی داخلی روبه افزایش است. دوم، دولت‌های محلی از تاکید دولت مرکزی بر شهرنشینی بهره‌برداری و زمین‌های بیشتری را مصادره می‌کنند. به نوشته تینگ «درک ما این است که با تاکید بر امنیت غذایی دولت مرکزی چین روش محتاطانه‌تری در طراحی و اجرای اصلاحات ارضی در پیش می‌گیرد». دو روز آخر کنفرانس برای بررسی راهبرد شهرنشینی صرف شد، هر چند که در گفت‌وگوهای پایانی کنفرانس کارهای اقتصادی زیاد به آن پرداخته نشده است. علاوه بر این هیچ هدفی برای رشد اعلام نشد اما به احتمال زیاد این هدف در طول کنگره خلق در ماه مارس مشخص می‌شود.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها