شناسه خبر : 597 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

با خبرگزاری‌ها

ایرنا: وزیر نفت درباره تاثیر منفی صدور قانون جدید ویزای آمریکا در سفر هیات‌های نفت خارجی به‌ویژه اروپایی به ایران، گفت: این قانون برای کشورهای اروپایی مشکلی ایجاد نخواهد کرد. آمریکایی‌ها اعلام کرده‌اند این قانون را در مورد ایران معلق خواهند کرد.

صداوسیما: معاون ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی گفت: میانگین مالیات ابرازی طلافروشان از 900 هزارتومان در سال به سه میلیون و 600 هزار تومان رسیده است. این رقم با واقعیت هنوز اختلاف زیادی دارد، اما خیلی بهتر شده است.

تسنیم: قائم‌مقام وزیر نیرو گفت: تابستان سال آینده، شرایط دشواری را برای تامین آب خواهیم داشت، از این رو نباید فکر کنیم چون بارش‌ها افزایش داشته نیاز به مدیریت بهینه تامین، توزیع و مصرف آب نداریم.

فارس: معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی با بیان اینکه اکنون متوسط سن ناوگان هوایی کشور ۲۲ سال است، درباره زمین‌گیری هواپیماهای ناوگان مسافری گفت: اکنون حدود یک‌سوم ناوگان هوایی کشور زمین‌گیر است.

شانا: رکن‌الدین جوادی، معاون وزیر نفت با اشاره به اینکه شرکت‌های زیادی برای حضور در صنعت نفت ایران در پساتحریم اعلام آمادگی کرده‌اند، تصریح کرد: در میان این شرکت‌ها، هیچ شرکت آمریکایی حضور ندارد.

ایرنا: مرکز آمار ایران اعلام کرد: نرخ تورم روستایی آذرماه امسال با کاهش نیم‌درصدی نسبت به ماه قبل از آن به 12 درصد رسید.

فارس: رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه تحریم‌های بین‌المللی در هفته‌های آینده برداشته می‌شود، گفت: بانک‌های ما آمادگی لازم را برای حضور در عرصه بین‌المللی ندارند زیرا در برخی شاخص‌ها با دنیا،‌ فاصله زیادی داریم.

صداوسیما: مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی گفت: برنج آلوده در کشور وجود خارجی ندارد و شایعات توزیع آن کذب محض است.

تسنیم: معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با اعلام اینکه ما صنعت نداریم، افزود: به جای طراحی و ماشین‌سازی و مهندسی، با تکیه بر پول خود فکر می‌کردیم که می‌توانیم با کارخانه خریدن به توسعه دست پیدا کنیم در حالی که تکنولوژی خریدنی نیست و باید آن را یاد بگیریم.

ایسنا: مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به حل مشکل کمبود جایگاه در شهرهای بزرگ با اجرای طرح برندسازی جایگاه‌های سوخت گفت: این طرح در اصفهان و با ایجاد 50 جایگاه تحت نام یک برند آغاز شد.

مهر: سه سناریوی ۳۰، ۳۵ و ۴۰‌دلاری قیمت نفت روی میز بودجه دولت قرار گرفته و در صورت لغو تحریم‌ها، پیش‌بینی می‌شود ایران سال آینده بین ۱۶ تا ۲۹ میلیارد دلار از محل صادرات نفت، درآمد کسب کند.

فارس: براساس آمارهای رسمی در ۹ ماه امسال ۷۱۷ میلیون دلار خودرو وارد شده است که از لحاظ ارزش دلاری ۱۱ درصد رشد دارد.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید