شناسه خبر : 5806 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

خبرهای کوتاه بورس

ثبت نام آزمون‌های حرفه‌ای بازار سرمایه
رئیس اداره آموزش و امور گواهینامه‌های حرفه‌ای سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: ثبت‌نام از متقاضیان شرکت در بیست و دومین دوره آزمون‌های حرفه‌ای بازار سرمایه، از ساعت هشت صبح روز شنبه 30 آذرماه جاری آغاز خواهد شد و تا ساعت 24 روز شنبه 7 دی‌ماه ادامه خواهد داشت. حیدر فروغ‌نژاد با بیان اینکه فرآیند ثبت‌نام بیست و دومین دوره آزمون‌های بازار سرمایه کاملاً اینترنتی و از طریق سایت اداره آموزش و امور گواهینامه‌های حرفه‌ای به نشانی reg.seo.ir خواهد بود، خاطرنشان کرد: دوره آتی آزمون‌ها در هشت استان تهران، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، فارس، مازندران، کرمانشاه و یزد برگزار خواهد شد.

آغاز عرضه‌های خرد سازمان خصوصی‌سازی
علی صالح‌آبادی در کنفرانس فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بورس اوراق بهادار پس از گشایش در تحریم‌های خارجی مبتنی بر استراتژی‌های مدیران صنایع و شرکت‌های پیشرو با اشاره به جلسه هیات دولت افزود: در این جلسه که با حضور دکتر روحانی، رئیس‌جمهور برگزار شد، پس از ارائه گزارشی در خصوص رشد ارزش بازار، حجم و ارزش معاملات بورس، تعداد دفعات معاملات و ورود سرمایه‌گذاران حقیقی به بازار ارائه، مقرر شد سازمان خصوصی‌سازی متناسب با شرایط کنونی بورس و به منظور تعدیل بازار، سهام به صورت خرد در بورس عرضه کند. بر این اساس طبق مصوبه هیات دولت از چهارشنبه گذشته عرضه‌های خرد سازمان خصوصی‌سازی در بازار سرمایه از سر گرفته شد.

عضویت بورس کالای ایران در FEAS
عضویت بورس کالای ایران در فدراسیون بورس‌های اروپایی و آسیایی فیاس، در آذرماه سال جاری تصویب شد. شرکت بورس کالای ایران در راستای توسعه مناسبات و ارتباطات و همکاری با تشکل‌ها و نهادهای بین‌المللی پس از ارائه درخواست مبنی بر عضویت در فدراسیون بورس‌های اروپایی- آسیایی، کمیته کاری و کمیته بررسی عضویت این فدراسیون، مستندات ارائه‌شده از سوی بورس کالا را مورد بررسی قرار داد و با توجه به گستردگی بازار، قوانین و مقررات جامع و فراگیر، ساختار قانونی، انطباق با استانداردهای بین‌المللی و با عنایت به صورت‌های مالی ارائه‌شده و صحت عملکرد و گردش مالی قابل توجه، کمیته کاری فیاس، عضویت بورس کالای ایران را به عنوان عضو اصلی تصویب کرد.

سرمایه‌گذار خارجی خلأ بورس تهران
مدیرعامل شرکت بورس در بیان چالش‌ها و فرصت‌های بازار سرمایه گفت: امسال 61 درصد سهامداران حقیقی و 39 درصد حقوقی بودند که این نشان از افزایش استقبال سرمایه‌گذاران حقیقی دارد. یک خلأ بورس، سرمایه‌گذار خارجی است. در سال 88 آیین‌نامه سرمایه‌گذار خارجی به میزان زیادی تسهیل شد و سرمایه‌گذار خارجی می‌تواند شراکت 10 درصد یک شرکت را بخرد و اگر استراتژیک باشد می‌تواند فراتر از 10 درصد را بخرد و کنترل شرکت را بر عهده بگیرد. قالیباف‌اصل افزود: حضور سرمایه‌گذار خارجی می‌تواند فرصت خوبی برای بازار سرمایه باشد. در بورس‌هایی مانند ترکیه، مصر و اردن حدود 60 درصد از سهام شناور آزاد در اختیار سرمایه‌گذار خارجی است.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها