شناسه خبر : 4129 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

احتمال اکران «رد‌ کارپت» از «افطار تا سحر»

«رد کارپت» روی پرده سفید

با اعلام خبر احتمال اکران «رد‌ کارپت» با بازی و کارگردانی رضا عطاران در شب‌های رمضان و در طرح از افطار تا سحر، سینماداران ایرانی امیدی نسبی به رونق گرفتن کسب‌وکارشان پیدا کرده‌اند.

با اعلام خبر احتمال اکران «رد‌ کارپت» با بازی و کارگردانی رضا عطاران در شب‌های رمضان و در طرح از افطار تا سحر، سینماداران ایرانی امیدی نسبی به رونق گرفتن کسب‌وکارشان پیدا کرده‌اند. تجربه نشان داده است کمدی‌ها و فیلم‌هایی که رضا عطاران در آنها حضور دارد به اندازه حضور ستاره‌هایی همچون محمدرضا گلزار و مهناز افشار و بهرام رادان و بازیگرانی از این دست مخاطبان بسیاری را راهی سینما می‌کند. رضا عطاران در آخرین حضورش در سینما در فیلم «طبقه حساس» به کارگردانی کمال تبریزی فصلی پررونق را برای سینما به ارمغان آورد، آنچنان که فیلم طبقه حساس با شش میلیارد تومان فروش موفق شد از فیلمی مانند معراجی‌ها سبقت بگیرد و یک میلیارد بیشتر از فیلم مسعود ده‌نمکی فروش داشته باشد.
ماه رمضان تا همین چند سال پیش یکی از کم‌رونق‌ترین فصل‌ها برای سینمای ایران بود، اما چند سالی است که در ایران هم سینماداران با استفاده از ایده‌ای که در کشورهایی همچون امارات متحده عربی اجرا می‌شود سینماها را در این ماه معنوی رونق بخشیده‌اند.
«ردکارپت» تجربه جدیدی از کارگردانی رضا عطاران است که در سی و دومین دوره جشنواره فیلم فجر رونمایی شد. پیش از این احمد احمدی تهیه‌کننده این فیلم گفته بود که می‌خواهد فیلم را در مهر‌ماه اکران کند اما شورای صنفی نمایش در جلسه 26 خردادماه در مورد اکران فیلم «رد کارپت» در ماه رمضان طرح موضوع کرد.
احمدی تهیه‌کننده این فیلم معتقد است «رد کارپت» در هر زمانی اکران شود مخاطب خود را خواهد داشت. او می‌گوید: «اکران ماه رمضان را چندان اثرگذار نمی‌دانم اما معتقدم فیلم خوب هر زمانی که اکران شود بیننده خواهد داشت. ولی نمی‌توان منکر این شد که اکران‌های عید نوروز و عید فطر پرمخاطب هستند ولی فیلم‌هایی بودند که اصلاً کششی برای جذب مخاطب نداشتند و اگر در فصل خوب هم اکران شوند فرقی به حال‌شان نمی‌کند.»
این فیلم داستان یک سیاهی‌لشگر را روایت می‌کند که تصمیم می‌گیرد برای حضور در سینمای حرفه‌ای فیلمنامه‌اش را به دست استیون اسپیلبرگ برساند. سودای شهرت و دستمایه‌ای به نام سینما با نگاهی تجربه‌گرا در کنار موضوعی جذاب در حواشی فستیوال جهانی فیلم کَن و اتفاقات پیرامون آن اثری را تولید کرده که بسیاری از افراد انتظار دیدن آن را می‌کشند.
در این فیلم مواجه شدن رضا عطاران با استیون اسپیلبرگ و جیم جارموش صحنه‌هایی زیبا و به‌یادماندنی را برای سینمای ایران و زندگی هنری رضا عطاران رقم زده است.
عطاران در رد کارپت نقش سیاه‌لشگری را بازی می‌کند که ۳۸ساله شده و با سابقه فعالیت ۱۳ساله در تئاتر به جایگاه هنری مدنظر خود دست نیافته و این گونه می‌شود که سودای شهرت او را به جنوب فرانسه می‌کشاند.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها