شناسه خبر : 4069 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

سرمایه‌گذاری ۱۱ میلیارد دلاری

جاذبه آهنی افغانستان

یکی از مقامات ارشد وزارت معدن هند هفته گذشته تصدیق کرد کنسرسیومی از شرکت‌های هندی قصد دارند با مذاکراتی مجدد قرارداد معامله ۸/۱۰میلیارد‌دلاری سنگ آهن را با دولت افغانستان به نتیجه برسانند.


یکی از مقامات ارشد وزارت معدن هند هفته گذشته تصدیق کرد کنسرسیومی از شرکت‌های هندی قصد دارند با مذاکراتی مجدد قرارداد معامله 8/10میلیارد‌دلاری سنگ آهن را با دولت افغانستان به نتیجه برسانند.
این مقام به رویترز گفته: «مذاکرات به چند دلیل به تاخیر افتاده بود و آنها از قصد خود برای این کار کنار نکشیده‌اند.»
دولت افغانستان در ماه آگوست اعلام کرده بود مذاکرات با این کنسرسیوم بر سر پروژه 8/10 میلیارد‌دلاری تقریباً پابرجاست و این برنامه به زودی پیگیری خواهد شد. کنسرسیوم آهن و فولاد افغانستان پروژه استخراج سه معدن سنگ آهن در حاجیگک را توسط دولت افغانستان در نوامبر سال 2011 به این کنسرسیوم هندی اعطا کرده بود.
کنسرسیوم افغانستان شامل شرکت‌هایی از بخش عمومی است که دارای 56 درصد از سهم معادن سنگ‌آهن افغانستان هستند و بقیه آن نیز متعلق به شرکت‌های خصوصی است. کنسرسیوم افغانستان به دنبال اعطای این پروژه اعلام کرد با 8/10میلیارد دلار سرمایه‌گذاری، یک کارخانه فولاد با ظرفیت 1/6 میلیون تن و یک نیروگاه 800 مگاواتی راه‌اندازی خواهد کرد که بعداً تصمیماتی برای کاهش مقیاس آنها گرفته شد.
منبع: Khaama Press

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها