شناسه خبر : 20839 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

شش بازار اصلی مسکن در کدام کشورهاست؟

داغ‌ترین بازارهای مسکن دنیا

سی‌ان‌ان به تازگی در سایت خود رده‌بندی پررونق‌ترین بازارهای مسکن جهان را منتشر کرد. این رده‌بندی بر مبنای میزان متوسط افزایش قیمت در ۱۲ ماه گذشته تنظیم شده است.

ایما موسی‌زاده

سی‌ان‌ان به تازگی در سایت خود رده‌بندی پررونق‌ترین بازارهای مسکن جهان را منتشر کرد. این رده‌بندی بر مبنای میزان متوسط افزایش قیمت در 12 ماه گذشته تنظیم شده است.

1- سانفرانسیسکو، آمریکا / میزان افزایش قیمت: 3 /14 درصد
رونق خرید ملک در این شهر، خصوصاً توسط صاحبان شرکت‌های فناوری و ثروتمندان اقتصادهای نوظهور، باعث افزایش شدید متوسط قیمت املاک در این شهر شده و آن را در صدر این فهرست نشانده است.

2- بنگلور، هند / میزان افزایش قیمت: 6 /13 درصد
این شهر به سیلیکون‌ولی هند معروف است و محل زندگی و کار بسیاری از فعالان و ثروتمندان بخش فناوری و تکنولوژی در هند است. همچنین دفتر اصلی بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی فناوری نیز، در این شهر قرار دارد.

3- میامی، آمریکا / میزان افزایش قیمت: 2 /12 درصد
پول‌هایی که اغلب از کشورهای آمریکای لاتین خارج شده است، بازار مسکن در میامی را رونق بخشیده است. این رونق خصوصاً در سال اخیر و به دنبال تزلزل وضعیت ونزوئلا شدیدتر هم شده است. به نظر می‌رسد ثروتمندان این کشورها به دنبال جای امنی در نزدیکی کشورشان برای اقامت و سرمایه‌گذاری می‌گردند.

4- ونکوور، کانادا / میزان افزایش قیمت: 8 /11 درصد
این شهر نیز، مانند بقیه شهرهای این فهرست رونق خود را مدیون پول‌های سرمایه‌گذاران خارجی است. در بین شهرهای کانادا، ونکوور بیشترین درصد املاک با صاحبان خارجی را دارد. بیشترین اقبال را به املاک ونکوور، ثروتمندان نو‌ظهور چینی داشته‌اند.

5- جاکارتا، اندونزی / میزان افزایش قیمت:2 /11 درصد
بیشترین خریداران املاک جاکارتا اما، برخلاف بقیه شهرهای نامبرده‌شده، از راه دور نیامده‌اند. رونق اقتصادی سال‌های اخیر، باعث افزایش ثروت شدید در بین کشورهای آسیای جنوب شرقی شده است و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای املاک در این منطقه که ثروتمندان به آن اقبال داشته‌اند، پایتخت اندونزی است. برخی از این رشد نیز البته مرهون کوچ جوانانی است که به دلیل وجود فرصت‌های اقتصادی به این شهر کوچ می‌کنند.

6- تل‌آویو، فلسطین اشغالی / میزان افزایش قیمت: 2 /10 درصد
قیمت ملک و خانه در این شهر در پنج سال گذشته حدود دو برابر شده است. هم تقاضای داخلی و هم بین‌المللی، باعث این افزایش قیمت بوده‌اند علاوه بر اینکه تل‌آویو، سومین شهری در این فهرست است که افزایش قیمت ملک به خاطر وجود شرکت‌های فناوری را تجربه می‌کند. شرکت‌های بزرگ فناوری، دفاتر بزرگی در این شهر دارند.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید