شناسه خبر : 20511 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

با خبرگزاری‌ها

مهر: وزیر صنعت با اشاره به نامه مقام معظم رهبری به رئیس‌جمهور درخصوص برجام گفت: جلوگیری از واردات کالاهای مصرفی آمریکایی را در بخشنامه‌ای اجرایی می‌کنیم.

ایرنا: رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه، تسویه مالی برگه‌های سهام عدالت در سال جاری انجام می‌شود، گفت: بر همین اساس در سال جاری آخرین بخش سود شرکت‌ها از طرف مشمولان به حساب خزانه واریز و متناسب با این میزان، سهام آزاد می‌شود.

تسنیم: مدیر دفتر مقابله با کالاهای هدف ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تاکید بر قاچاق بودن مصنوعات طلای خارجی از ابلاغ دستور جمع‌آوری طلای خارجی از بازار و سطح عرضه طلا در کشور خبر داد.

فارس: وزیر ارتباطات درباره اینکه کارگروه فیلترینگ مهلتی برای حذف کانال‌های غیراخلاقی تلگرام داده بود و اکنون این کانال‌ها هنوز باز است، گفت: اگر کانال‌های غیراخلاقی مسدود نشود، دولت نیز علاقه‌مند به ادامه فعالیت تلگرام نیست.

خانه‌ملت: وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تحرکات در بخش مسکن گفت: روند قیمت‌ها نشان داده قیمت مسکن تثبیت شده و با نوسان قیمتی مواجه نخواهیم شد؛ ما اجازه هیجان را در بخش مسکن نمی‌دهیم.

تسنیم: معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه با برداشته شدن تحریم‌ها هزینه واردات گندم ایران تا 30 درصد کاهش پیدا می‌کند، گفت: ممنوعیت واردات برنج از اوایل آبان برداشته شده است.

اقتصادنیوز: در حالی که بازار خودرو و متقاضیان این کالا در انتظار اعلام شرایط اعطای تسهیلات 25 میلیون‌تومانی خودرو به سر می‌برند، شنیده می‌شود که بانک مرکزی قصد دارد فقط به دارندگان خودروهای فرسوده تسهیلات 25‌میلیونی اعطا کند.

مهر: وزیر نفت با بیان اینکه بسته افزایش ۵۰۰ هزار بشکه‌ای نفت ایران در نشست آتی اوپک رسماً اعلام می‌شود، گفت: با بازگشت ایران به بازار، قیمت نفت کاهش نمی‌یابد؛ چرا که بازار در محاسباتش به خصوص در قیمت فیوچر (آتی) آن را لحاظ کرده است.

تسنیم: رئیس کل بانک مرکزی خبر داد: کارت اعتباری خرید کالای ایرانی با حداکثر قدرت خرید 10 میلیون تومان برای کل اقشار جامعه صادر می‌شود، اما به‌منظور جلوگیری از ازدحام این مهم به‌تدریج و بر اساس یک برنامه زمانی انجام می‌شود.

ایرنا: معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه رتبه فضای کسب و کار ایران از 152 در سال 2014 میلادی به 118 از میان 189 کشور کاهش یافته است، گفت: معتقدیم رتبه کسب و کار ایران بهتر از رقم اعلامی است؛ بنابراین به بانک جهانی اعتراض کرده‌ایم.

مهر: مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری خراسان رضوی گفت: طبق تفاهم صورت‌گرفته تمام شعب موسسه میزان به نام بانک صادرات تغییر نام پیدا خواهد کرد و کارکنان در آن مستقر خواهند شد.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید