شناسه خبر : 20314 لینک کوتاه

بریده روزنامه‌ها

تفکیک جنسیتی به سبک طرح زوج و فرد!
تابناک نوشت: معاونت آموزشی دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی به دلایلی که اعلام نشده، تصمیم به اجرای تفکیک جنسیتی در سطح دفاتر انجمن‌های علمی و دفتر سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی دانشکده مهندسی می‌گیرد؛ به این صورت که برای جلوگیری از اختلاط دانشجویان، اتاق‌های انجمن‌های علمی رشته‌های مختلف را متعلق به «برادران» دانسته و تمامی «خواهران» عضو این انجمن‌ها را در مکانی که متعلق به جهاد دانشگاهی بود، تحت عنوان «انجمن‌های علمی خواهران» جانمایی کند!... با اعتراضات صورت گرفته طرح تغییر یافته و قرار شده است فضای اختصاص داده شده به تمامی انجمن‌های علمی، روزانه دو ساعت در اختیار خواهران و دو ساعت در اختیار برادران قرار گرفته و اعضا اجازه یابند چهار ساعت در روز به صورت مختلط از این فضا استفاده کنند.

در انعقاد نطفه دقت کنید
خبرگزاربی رسا نوشت: محمد‌مهدی ماندگاری، عضو هیات رئیسه موسسه روایت سیره شهدا از نوع ارتباطات جنسی برخی از زوج‌ها انتقاد کرد. وی تاکید کرد: «ارتباط میان زن و مرد در غرب از ارتباط حیوانات بدتر است‌... در غرب وقتی یک زن با چند مرد ارتباط برقرار کرده و مشغول می‌شود، افراد افتخار می‌کنند در حالی که در حیوانات نیز این‌گونه نیست که یک ماده به صورت همزمان با چند نر ارتباط برقرار کند... اگر منشاء محبت میان زن و شوهر تنها به سبب عواملی همانند جمال یا ثروت باشد مسلماً این محبت پایدار نیست‌... متاسفانه برخی از افراد حتی در انعقاد نطفه کودکان خود نیز دقت نمی‌کنند، یعنی پس از تماشای ماهواره و گوش دادن به آهنگ‌های نامناسب نطفه را منعقد می‌کنند در حالی که تمام این فعالیت‌ها در نطفه کودک اثرگذار است.»

احمدی‌نژاد دستور برکناری مرا داد
انتخاب نوشت: علی دایی سرمربی پیشین تیم ملی در واکنش به اظهارات تازه علی‌آبادی رئیس سابق سازمان تربیت بدنی اعلام کرد: «جدایی من از تیم ملی سیاسی بود و متاسفانه کسی که در فوتبال نبود من را برکنار کرد... همه می‌دانستند که احمدی‌نژاد من را از تیم ملی کنار گذاشت... علی‌آبادی در مصاحبه‌ای اعلام کرده که برکناری علی دایی از تیم ملی فوتبال ایران به عنوان سرمربی با نظر احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور سابق بوده است. همه دیدید بعد از چند سال حرف‌های من درست از آب درآمد. البته شاید قسمت و صلاح من این بوده و خدا می‌خواسته که از تیم ملی بیرون بیایم. حالا معلوم می‌شود که چه کسی در تلویزیون حرف راست زد و چه کسانی به مردم دروغ گفتند. حال آشکار شد که علی دایی حقایق را اعلام کرده است.»

گدایی از کار کردن با سلحشور بهتر است
بهار گفت‌وگویی با پرویز پرستویی بازیگر سینما و تئاتر انجام داده است. وی در این گفت‌وگو تاکید کرد: «... الان دولت جدید آمده، همه باید تلاش کنیم برای بهبود اوضاع، دیگر سلحشور و شمقدری و سجادپور نیستند که بگوییم اینها هستند که نمی‌گذارند سینماگران کار کنند... من امیدوارم ببینم که این آقای سلحشور که این همه اره تیز کرده، چگونه می‌خواهد کار کند؟ من خودم فکر می‌کنم آدم اگر به گدایی بیفتد نباید برود با این آقای سلحشور کار کند. من اگر کاسه گدایی هم دستم بگیرم، حاضر نیستم بروم سمت سلحشور. من نمی‌دانم این آدم چرا اینقدر آزادی دارد که این حرف‌ها را بزند. نباید به حرف‌های سلحشور توجه کرد. اینها نمی‌توانند تاثیری در سرنوشت سینمای ایران بگذارند. کل سینمای ایران را به دست اینها بسپاری، دو ساله نابود می‌کنند.»

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید