شناسه خبر : 19790 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

ثبات طلا در محدوده ۱۳۰ دلار

قیمت طلا در بازارهای جهانی متاثر از تقاضای پایین و رشد بازار سرمایه به تثبیت رسیده است.

منبع: کامودیتی آنلاین
قیمت طلا در بازارهای جهانی متاثر از تقاضای پایین و رشد بازار سرمایه به تثبیت رسیده است. بازار سرمایه جهان در سال جاری متاثر از چشم‌انداز بهبود اقتصادی، به بالاترین سطح خود از ژانویه 2008 رسیده است. برای مثال، انتظارات اقتصادی از آلمان در سطح بالایی بوده است؛ همچنین چشم‌انداز بهبود اقتصادی اندک قابل تصور برای منطقه یورو می‌تواند به توسعه آن کمک کند. تقاضای جهانی طلا در فصل سوم به دنبال سرخوردگی سرمایه‌گذاران از طلا، به کمترین سطح خود در چهار سال گذشته رسید. بسیاری از تحلیلگران و سرمایه‌گذاران با سقوط 38درصدی طلا از رکورد سال 2011، پایان دهه صعودی این فلز را اعلام کرده‌اند. در عین حال به دنبال خوش‌بینی‌های اقتصادی نگرانی‌ها نسبت به توقف محرک اقتصادی ایالات متحده چتر سنگین خود را بر روی بازار فلزات از جمله طلا گسترانیده است.
بازار طلا در حال حاضر متاثر از انتصاب جانت یلن، رئیس بعدی فدرال‌رزرو، و امید به کشیده ‌شدن قطع محرک اقتصادی به سال 2014 است. استاندارد بانک در گزارشی دوشنبه هفته گذشته گفت، طلا تا زمان بهبود تقاضای فیزیکی در نزدیک 1300 دلار معامله خواهد شد.
دارایی صندوق‌های سرمایه‌گذاری روز دوشنبه با دو تن کاهش به 5/1867 تن رسید که پایین‌ترین سطح از ماه آوریل 2010 به حساب می‌آید.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها