شناسه خبر : 19674 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

برپایی هفت نمایشگاه در خانه هنرمندان ایران

خانه هنرمندان ایران با افتتاح هفت نمایشگاه در آخرین روزهای خرداد به استقبال فصل تابستان می‌رود. گالری‌های استاد ممیز، استاد نامی، استاد میرمیران، بهار، تابستان، پاییز و زمستان خانه هنرمندان ایران با برپایی هفت نمایشگاه وارد فصل تابستان می‌شوند.

خانه هنرمندان ایران با افتتاح هفت نمایشگاه در آخرین روزهای خرداد به استقبال فصل تابستان می‌رود. گالری‌های استاد ممیز، استاد نامی، استاد میرمیران، بهار، تابستان، پاییز و زمستان خانه هنرمندان ایران با برپایی هفت نمایشگاه وارد فصل تابستان می‌شوند.

«ویترین» در گالری استاد ممیز
گالری استاد ممیز میزبان نمایشگاه برگزیده 35 سال طراحی جلد کتاب از ۱۰۰ طراح گرافیک معاصر ایران می‌شود. همزمان با افتتاح این نمایشگاه همچنین از کتاب ویترین (مروری بر تاریخ طرح جلد کتاب‌های ایرانی) با حضور اهالی فرهنگ و هنر رونمایی می‌شود. در این نمایشگاه از میان حدود ۳۰۰ طراح جلد فعال از شهرهای مختلف ایران، آثار ۱۰۰ نفر توسط «قباد شیوا»، «ابراهیم حقیقی» و «ساعد مشکی» برای حضور در این رویداد برگزیده شده است. نمایشگاه «ویترین» پنجشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۷ در گالری استاد ممیز خانه هنرمندان ایران گشایش یافته و تا ششم تیر هر روز از ساعت 14 تا 21 پذیرای عموم است.

پرفورمنس تَرک در گالری استاد نامی
«مونا احمدی» و «برسا برادران» پرفورمنس «تَرک» را در گالری استاد نامی اجرا می‌کنند. این پرفورمنس چهارشنبه 28 خرداد در گالری استاد نامی افتتاح شده و تا 30 خرداد هر روز از ساعت 16 تا 21 در این گالری اجرا خواهد شد.

«بر فراز زمان» در گالری استاد میرمیران
نمایشگاه نقاشی «بر فراز زمان» در گالری استاد میرمیران برپا می‌شود. در این نمایشگاه 25 اثر «مژگان منتصر‌کوهساری» با تکنیک آثار اکریلیک و مواد مختلط روی بوم به نمایش گذاشته می‌شود. این نمایشگاه چهارشنبه 28 خرداد ساعت 17 افتتاح شده و تا ششم تیر هر روز از ساعت 14 تا 21 پذیرای بازدیدکنندگان است.

یاد «علی عامه‌کن» در گالری بهار
نمایشگاه تصویرسازی «به رنگ آبی» به یاد زنده‌یاد «علی عامه‌کن» در گالری بهار خانه هنرمندان ایران برپا می‌شود. در این نمایشگاه 106 اثر که در ایام بیماری زنده‌یاد «علی عامه‌کن» برای کمک به مراحل درمان او اهدا شده بود به نمایش گذاشته می‌شود. این نمایشگاه چهارشنبه 28 خرداد ساعت 17 افتتاح شده و تا ششم تیر هر روز از ساعت 14 تا 21 پذیرای بازدیدکنندگان است.

«خنیاگران» در گالری تابستان
گالری تابستان خانه هنرمندان ایران میزبان نمایشگاه نقاشی‌ها و مجسمه‌های «مظاهر آذرپی» می‌شود. این نمایشگاه که «خنیاگران» نام دارد چهارشنبه 28 خرداد ساعت 17 افتتاح شده و تا ششم تیر هر روز از ساعت 14 تا 21 پذیرای بازدیدکنندگان است.

«گابریل پاچکو» در گالری پاییز
نمایشگاه تصویرسازی «گابریل پاچکو» در گالری پاییز خانه هنرمندان ایران برپا می‌شود. در این نمایشگاه 30 اثر از این هنرمند مکزیکی روی دیوار می‌رود. «گابریل پاچکو» برنده جایزه جهانی مسابقه تصویرگری سی‌جی (کره/ 2010) است. این نمایشگاه چهارشنبه 28 خرداد ساعت 17 افتتاح شده و تا ششم تیر هر روز از ساعت 14 تا 21 پذیرای بازدیدکنندگان است.

نمایشگاه پژوهشی «یشت» در گالری زمستان
نمایشگاه پژوهشی «یشت» با نگاهی به اساطیر آفرینش در ایران کهن در گالری زمستان برپا می‌شود. در این نمایشگاه 22 اثر از 10 هنرمند جوان دوره آموزشی «نقدهای اسطوره‌ای در هنر و ادبیات» خانه هنرمندان ایران عرضه شده است. افشین باقری، مجید احمدآبادی، اسماعیل چشمرخ، ندا غیوری، شادی داوری، بهاره شهرستانی‌یکتا، اعظم صادقی، آناهیتا شمس، سارا بافتی‌زاده و سولماز حشمتی هنرمندانی هستند که بر مبنای متون کلامی اسطوره‌های آفرینش در ایران باستان دست به خلق اثر زده‌اند. سید‌مرتضی افراشی نمایشگردانی این نمایشگاه را بر عهده دارد. این نمایشگاه پنجشنبه 29 خرداد ساعت 17 افتتاح شده و تا پنجم تیر هر روز از ساعت 14 تا 21 پذیرای بازدیدکنندگان است.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها