شناسه خبر : 19643 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

جهش تقاضای چین

پالایشگاه‌های آسیایی دارند با افت سود روبه‌رو می‌شوند، چرا که انتظار می‌رود چین در فصل جاری صادرات دیزل و بنزین خود را افزایش دهد.

پالایشگاه‌های آسیایی دارند با افت سود روبه‌رو می‌شوند، چرا که انتظار می‌رود چین در فصل جاری صادرات دیزل و بنزین خود را افزایش دهد. سود دیزل تصفیه‌شده در آسیا در 10روز تجاری منتهی به دوشنبه هفته گذشته تقریباً 10درصد افت پیدا کرده بود و انتظار می‌رود افت بیشتری را نیز تجربه کند. شرکت‌های چینی به احتمال زیاد قصد افزایش حجم قابل توجهی صادرات در بازار این محصول را دارند، آنها همچنین به احتمال زیاد به منظور افزایش نرخ تولید خود، نفت خام بیشتری خواهند خرید؛ واحدهای جدید پالایشگاهی عملیات خود را به زودی آغاز خواهند کرد. این خود می‌تواند با افزایش تقاضای نفت خام چین، تاثیر دوچندانی روی افزایش قیمت نفت خام داشته باشد؛ با برگشت واردات نفت خام اضافه این کشور در شکل سوخت تصفیه‌شده، سود پالایشگاه‌های آسیایی کاهش می‌یابد. غول‌های چین یعنی دو شرکت سینوپک و پتروچین، مجوز صادرات برای سه‌ماهه چهارم را دریافت کرده‌اند که به احتمال زیاد منجر به افزایش صادرات دیزل و بنزین خواهد شد.
با توجه به گزارش تحقیقاتی بارکلیز در تاریخ 25 اکتبر، سینوپک سهمیه‌ای بالغ بر 5/3 میلیون تن و پتروچین نیز دو میلیون تن دریافت کرده‌اند. با این حال، همه این سهمیه‌ها ممکن است استفاده نشود. با توجه به گزارش رویترز در 23 اکتبر، انتظار می‌رود سینوپک حدود 300 هزار تن دیزل از اکتبر تا دسامبر صادرات داشته باشد.
منبع: رویترز

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها