شناسه خبر : 1946 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

تحلیل بازار

در اوایل سال جاری میلادی، کاهش تقاضا برای سرمایه‌گذاری طلا و انتظارات برای ترک سیاست پولی ایالات متحده باعثخروج طلا از صندوق‌های سرمایه‌گذاری شد.

منبع: تایمز مالی
در اوایل سال جاری میلادی، کاهش تقاضا برای سرمایه‌گذاری طلا و انتظارات برای ترک سیاست پولی ایالات متحده باعث خروج طلا از صندوق‌های سرمایه‌گذاری شد. با این حال، پس از سقوط شدید قیمت طلا در ماه آوریل و بعداً در ماه ژوئن، تقاضای فیزیکی بالای جواهرات، سکه و شمش از ناحیه چین به حمایت از قیمت طلا کمک کرده است.
به گفته تحلیلگران، چین در سال جاری بیش از هزار تن واردات طلا داشته و از هند بزرگ‌ترین مصرف‌کننده طلای جهان پیشی گرفته است. اما این فلز این ماه نیز مجدداً تحت فشار قرار گرفته، که تحلیلگران دلیل آن را ضعیف بودن تقاضای سرمایه‌گذاران و خریداران فیزیکی چین و هند می‌دانند.
به گفته بارکلیز، معلوم شده ورود طلا در صندوق‌های سرمایه‌گذاری زودگذر بوده، به طوری که خالص بازخریدهای طلا در ماه اکتبر به 48 تن رسیده، در حالی که در این مدت شاهد شروع کند خریدها در دوره اوج خرید طلا در هند بوده‌ایم؛ معمولاً با شروع سورهای هندی در ماه نوامبر، تقاضای هندی‌ها افزایش پیدا می‌کند، که تاکنون چنین نبوده است. علاوه بر این، انتظار می‌رود تقاضای چین قبل از شروع سال نو آن یعنی پنج تا هفت هفته دیگر افزایش پیدا نکند؛ در چین حجم مبادلات در بورس طلای شانگهای پایین بوده است.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید