شناسه خبر : 18326 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

دیدگاه‌های مقام معظم رهبری درباره بیمه و نقش آن در اقتصاد

بیمه به اقتصاد نظم می‌دهد

هجدهم اسفندماه ۱۳۷۶ اعضای شورای عالی و مدیران ارشد صنعت بیمه کشور به دیدار مقام معظم رهبری رفتند. از این دیدار که حدود ۱۹ سال قبل انجام شده، تصویری در پایگاه اطلاع‌رسانی مقام معظم رهبری یافت نشد اما بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در آن دیدار به شرح زیر است.

هجدهم اسفندماه 1376 اعضای شورای عالی و مدیران ارشد صنعت بیمه کشور به دیدار مقام معظم رهبری رفتند. از این دیدار که حدود 19 سال قبل انجام شده، تصویری در پایگاه اطلاع‌رسانی مقام معظم رهبری یافت نشد اما بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در آن دیدار به شرح زیر است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای شورای عالی و مدیران ارشد صنعت بیمه کشور با ایشان از بیمه به عنوان یک پدیده نو و مطلوب برای کشور یاد کردند و اهمیت و ضرورت آن را در امنیت بخشیدن به فعالیت‌های بازرگانی، تجاری و صنعتی کشور و نیز جبران خسارت‌های وارده به مردم بر اثر حوادث ناگهانی و دفعی، مورد تاکید قرار دادند. مقام معظم رهبری در این دیدار قرارداد بیمه را یک عقد مشروع، مقبول و عقلایی دانستند و افزودند: بیمه پدیده مهم و نوینی است که باید از آن به نفع کشور استفاده کرد. حوادث غیرقابل محاسبه، همیشه در کمین انسان‌ها و فعالیت‌های روزمره اجتماعی، اقتصادی و تجاری آنهاست بنابراین مردم با صرف یک هزینه برنامه‌ریزی‌شده، می‌توانند یک خسارت محاسبه نشده و ناگهانی را در زندگی خود به راحتی جبران کنند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر اهمیت تشویق مردم به قرار گرفتن در پوشش بیمه، تاکید کردند و فرمودند: بیمه، پدیده بسیار خوبی است که به کارهای اقتصادی جامعه نظم می‌دهد، از افراد ضعیف حمایت می‌کند و خسارت‌های غیرقابل محاسبه، ناگهانی و سنگین را نیز جبران می‌کند. بنابراین مردم باید مساله بیمه را جدی بگیرند و آن را برای حال و آینده خود مفید بدانند. رهبر معظم انقلاب اسلامی افزایش میزان خسارت‌های پرداخت‌شده به مردم را در مقایسه با میزان درآمدهای بیمه، مثبت ارزیابی کردند و در پایان سخنان‌شان، موفقیت مسوولان و دست‌اندرکاران صنعت بیمه کشور را در خدمت هر چه بهتر و بیشتر به مردم تاکید کردند. بر پایه همین گزارش، پیش از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی، عبدالناصرهمتی رئیس‌کل بیمه مرکزی ایران، گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات انجام‌شده در جهت گسترش شبکه خدمت‌رسانی بیمه به مردم ارائه کرد و طی آن بر تمرکز صنعت بیمه بر تامین خسارت‌های وارده به مردم، به جای تمرکز بر سودآوری فعالیت‌ها تاکید کرد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها