شناسه خبر : 18105 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

با خبرگزاری‌ها

مهر: وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه واردات گندم امسال کمتر از دو میلیون تن خواهد بود، گفت: در حالی میزان تولید گندم به ۱۱ میلیون تن خواهد رسید که کشور با محدودیت منابع آب مواجه است.

تسنیم: معاون ارزی و بین‌الملل بانک ملی از انجام مکاتبات و ارتباط اولیه بانک‌های اروپایی با بانک‌های کشور پس از بیانیه سوئیس خبر داد و گفت: ما به عنوان بانک به محض اینکه تحریم‌ها رفع شود آماده ارائه خدمات بانکی هستیم.

ایرنا: بر اساس آمار گمرک، ایران در سال گذشته 195 هزار و 616 دلار کالا به ایالات متحده آمریکا صادر و در مقابل 154 میلیون و 117 هزار و 713 دلار کالا از آن کشور وارد کرده است.

ایسنا: معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: بر اساس لایحه قانونی که هم‌اکنون در شورای نگهبان در حال بررسی است، بانک‌ها باید ظرف سه سال سرمایه‌گذاری‌های غیربانکی خود را واگذار کنند.

مهر: وزیر نیرو با اشاره به رشد بارندگی در هفته‌های اخیر گفت: افزایش بارش‌ها را قدر می‌دانیم، اما همچنان با کاهش بارش در مقایسه با دوره‌های گذشته روبه‌رو هستیم؛ در برخی استان‌ها مانند هرمزگان بیشترین کاهش بارش را با ۶۴ درصد افت داریم و در تهران هم ۱۱ درصد کاهش بارش داریم.

خانه‌ملت: وزیر راه و شهرسازی، با اشاره به اتمام فاز یک پروژه آزادراه تهران-شمال تا 30 ماه آینده، گفت: این پروژه به‌ هیچ‌وجه اعتبارات دولتی ندارد و قرار است که بنیاد مستضعفان برای اجرای این پروژه سرمایه‌گذاری کند.

ایرنا: در سال 93، پنج میلیارد و 55 میلیون و 710 هزار لیتر بنزین در شهر تهران مصرف شده که مصرف آن نسبت به سال 92، دو درصد افزایش داشته است.

ایلنا: مدیرعامل شرکت ملی صادرات گاز از آمادگی ایران برای صادرات گاز به بغداد خبر داد و گفت: تا پایان اردیبهشت‌ماه گاز ایران به عراق می‌رود.

فارس: رئیس اتاق اصناف ایران از برنامه‌ریزی برای حذف یارانه نان خبر داد و گفت: از آنجا که نان قوت غالب مردم به ویژه قشر آسیب‌پذیر است، به دنبال راهکاری هستیم که با کمترین آسیب یارانه نان را در آینده‌ای نزدیک حذف کنیم.

مهر: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: وظیفه ذاتی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان این است که حتی اگر یک کالا قیمت‌گذاری ‌نشده باشد، بر آن نظارت کند؛ لذا سازمان حمایت با جدیت بر قیمت‌گذاری خودروهای وارداتی بر اساس ضوابط جدید نظارت می‌کند.

تسنیم: رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل با بیان اینکه این روزها مردم بیشتر فروشنده شده‌اند، گفت: افزایش قیمت خودرو تغییری در رکود بازار نداشت.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید