شناسه خبر : 17999 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

با خبرگزاری‌ها

ایرنا: حسن روحانی، در حکمی محمدباقر نوبخت را به سمت معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور منصوب کرد.

فارس: حیدر مستخدمین‌حسینی با تاکید بر اینکه نمی‌توان در اقتصاد ایران نفت را در کوتاه‌مدت به طور کامل کنار گذاشت، اظهار داشت: در بودجه امسال سهم نفت در بودجه 33 درصد عنوان شده است اما اگر نفتی صادر نشود، بسیاری از اقلام درآمدی دیگر تحقق پیدا نمی‌کند. به عبارت دیگر منشاء 70 درصد درآمدهای بودجه سال آینده به طور مستقیم و غیرمستقیم به اقتصاد نفت مربوط می‌شود.

تسنیم: بر اساس ارزیابی صندوق بین‌المللی پول در حالی که چین در سال 2014 جای آمریکا را به‌عنوان بزرگ‌ترین اقتصاد دنیا گرفته، ایران با اقتصاد ۱۲۸۳ تریلیون‌دلاری‌اش (بر اساس شاخص قدرت خرید) جایگاه هجدهمین اقتصاد بزرگ دنیا را برای خود حفظ کرده است.

مهر: مقایسه حداقل دستمزد 92 (ماهانه 4871 هزار ریال) با متوسط هزینه ماهانه خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها (ماهانه 6227 هزار ریال) نشان می‌دهد که حداقل دستمزد پرداختی به کارگران حدود 78 درصد هزینه را پوشش می‌دهد.

اقتصادنیوز: با تداوم روند آرام نرخ تورم تولیدکننده در آذرماه 93، فاصله این شاخص با نرخ تورم مصرف‌کننده شهری -که در ماه گذشته رشد زیادی را به ثبت رساند- بیشتر شده و در شاخص نقطه ‌به‌ نقطه به 6/3 درصد رسیده است.

ایلنا: منصور معظمی، معاون وزیر نفت گفت: ما به عنوان وزارت نفت هر ماه سه هزار و 750 میلیارد تومان بابت هدفمندی پرداخت می‌کنیم؛ در حالی که پروژه‌های اساسی و کلیدی صنعت نفت متوقف شده و نتیجه هدفمندی نیز چیزی جز فقیرتر شدن فقرا و غنی‌ترشدن اغنیا نیست.

ایرنا: سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از تصویب کلیات لایحه بودجه سال 1394 در جلسه یکشنبه گذشته این کمیسیون خبر داد.

فارس: قائم‌مقام بانک مرکزی گفت: با اینکه آمار دقیقی از موسسات پولی و اعتباری غیرمجاز وجود ندارد و حتی تعداد صندوق‌های قرض‌الحسنه نیز به طور دقیقی مشخص نیست، اما شش موسسه مالی غیرمجاز حدود 94 هزار میلیارد تومان از سپرده‌های مردم را در اختیار دارند.

مهر: مدیرکل حقوقی و امور بین‌الملل ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: طرح «شبنم» و کلیات «کدینگ کالا» به تصویب دولت رسیده و توقف اجرای این طرح، مقطعی و موردی است و این توقف مقطعی برای این است که ایرادات آن برطرف شود و در آینده با رفع ایرادات اجرا خواهد شد.

ایرنا: سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه بدون کسری بودجه امسال را به پایان خواهیم برد، گفت: در لایحه بودجه سال 1394 کل کشور در صورت افزایش یا کاهش قیمت نفت مکانیسم‌های لازم پیش‌بینی شده است.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید