شناسه خبر : 17641 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

فریال مستوفی از تجربیات مدیریتی و سلایق شخصیاش می‌گوید

بانوی آهنین

چهارشنبه چهارم اسفندماه ۱۳۸۹ در انتخابات هفتمین دوره هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، که محل رقابت مدیران بخش خصوصی برای حضور در روی صندلی‌های تشکلی که به پارلمان بخش خصوصی معروف است.

چهارشنبه چهارم اسفندماه 1389 در انتخابات هفتمین دوره هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، که محل رقابت مدیران بخش خصوصی برای حضور در روی صندلی‌های تشکلی که به پارلمان بخش خصوصی معروف است، نامی در میان برندگان انتخابات دیده شد که تا پیش از آن حضورش محدود به فعالیت در هیات رئیسه اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین بود. بانویی که برای قرار گرفتن در فهرست نهایی 16 نماینده بخش صنعت با چهره‌های آشنای این حوزه وارد رقابت شده بود. چهره‌ای که مشخصه همیشگی‌اش حفظ خونسردی و آرامشی مثال‌زدنی است. فریال مستوفی که در فهرست حامیان تولید و صادرات به سرلیستی اسدالله عسگراولادی قرار گرفته بود و از همکاران او در اتاق مشترک ایران و چین بود، موفق شد با کسب 427 رای فعالان بخش خصوصی دهمین صنعتگری باشد که به هیات نمایندگان اتاق تهران راه پیدا می‌کند. مستوفی را می‌توان فردی عملگرا دانست که در طول این سال‌ها حضور فعالی در نشست‌های مختلف اتاق بازرگانی تهران و ایران داشته و علاوه بر این پروژه‌های مختلفی از حوزه صنعت و معدن را به پیش برده است. حضور او در اولین پرونده «کافه مدیران» تجارت فردا نه‌فقط مرهون فعالیت‌های پرشمار صنعتی و معدنی‌اش که برخاسته از مشی رفتاری و مدیریتی او نیز هست. مستوفی مدیری شفاف و بی‌تعارف است. از بازگویی تجربیات تلخ و شیرینش ابایی ندارد. در عین خونسردی و به قول خودش حفظ پرنسیب، از زندگی شخصی و کاری‌اش می‌گوید و از دوران تلخ و شیرین باخت و بردهایی که در حوزه اقتصاد داشته است. در حالی که روی مبل خانه شخصی‌اش نشسته، تعریف می‌کند که چگونه همان‌طور که هدفش بوده توانسته با همکاری همسرش سیدرضا قطب، شرکت‌هایشان را مدیریت کنند و پروژه‌هایی بزرگ در حوزه صنعت و معدن را پیش ببرند. او اکنون مشغول به پیش بردن هفت طرح فولادی مهم در کشور است. طرح‌هایی که قرار است حداقل هفت میلیون تن تولید فولاد کشور را افزایش دهد؛ طرح‌هایی که با فاینانس چین و با همکاری پیمانکاران داخلی در استان‌های مختلف کشور در حال اجراست و قرار است تکان کوچکی هم به بازار کار و اشتغال بدهد.
کافه مدیران تجارت فردا، صفحاتی است که قرار است تجربیات زندگی مدیران بخش خصوصی را مکتوب کند. از عادات مدیران در زندگی روزمره‌شان تا فعالیت‌ها و درگیری‌های سخت کاری‌شان در حوزه‌ای که در آن فعالیت دارند. کافه‌ای که اولین مهمان، یا به عبارت بهتر اولین میزبان آن فریال مستوفی بود. میزبانی که استقبالش از این گفت‌وگو را این‌طور بیان کرد: «خوشحالم که قرار نیست باز هم صرفاً در مورد مساله زنان و حضور و فعالیت آنها در حوزه اقتصاد صحبت کنم.»

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید