شناسه خبر : 16092 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بین‌الملل

با خبرگزاری‌ها

ایران درخواست‌های اضافی و بیش از حد طرف مقابل را در مذاکرات نمی‌پذیرد. با این حال، در طرف مقابل، وندی شرمن، مذاکره‌کننده ارشد آمریکا در گروه ۱ + ۵، بار دیگر توپ را به زمین ایران انداخته و گفته ایران است که باید موضع خود را در مذاکرات تغییر دهد.

آمریکا توپ را به زمین ایران انداخت
رویترز:
خبرگزاری «رویترز» موضع ایران پس از پایان دور جدید مذاکرات هسته‌ای را بازتاب داده و می‌نویسد: ایران درخواست‌های اضافی و بیش از حد طرف مقابل را در مذاکرات نمی‌پذیرد. با این حال، در طرف مقابل، وندی شرمن، مذاکره‌کننده ارشد آمریکا در گروه 1+5، بار دیگر توپ را به زمین ایران انداخته و گفته ایران است که باید موضع خود را در مذاکرات تغییر دهد. او گفته: آنچه هنوز نامشخص است، این است که آیا ایران آماده و مایل است که همه گام‌های لازم را برای اطمینان دادن به جامعه بین‌المللی درباره اینکه برنامه هسته‌ای‌اش صلح‌آمیز است و خواهد بود، بردارد یا خیر.

هشدار ایران به زیاده‌خواهی‌های 1+5
گلف‌تودی:
روزنامه «گلف تودی» نیز، ارزیابی ایران از مذاکرات «وین 5» را مورد توجه قرار داده و می‌نویسد از دید ایران، اختلافات عمده همچنان در گفت‌وگوها باقی است. این روزنامه می‌نویسد در پایان گفت‌وگوهای اخیر ایران و 1+5 محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، ضمن بیان اینکه اختلافات عمده میان دو طرف همچنان به قوت خود باقی است، از کشورهای 1+5 خواسته از طرح درخواست‌های اضافی و زیاده از حد در مذاکرات که مورد پذیرش ایران نیست، خودداری کنند. در همین حال، یک دیپلمات چینی گفته دو طرف در مذاکرات اخیر بر سر چارچوب کلی متن توافقنامه نهایی به تفاهم رسیده‌اند.

نشانه‌ای از حضور نیروهای نظامی ایران در عراق نیست
خلیج‌تایمز:
بحران عراق و تحرکات گروه داعش نیز محور یکی از مطالب روزنامه «خلیج تایمز» است که در آن به ادعای یک مقام آمریکایی درباره حضور نیروهای نظامی ایران در عراق پرداخته شده است.
به نوشته این روزنامه، جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا مدعی شده تعدادی از نیروهای سپاه پاسداران ایران در عراق حضور دارند؛ اما هیچ نشانه‌ای مبنی بر حضور نیروهای زمینی ایران یا اعزام واحدهای گسترده نظامی از سوی ایران به این کشور دیده نمی‌شود. او گفته این حضور نیروهای ایرانی در عراق، در «شمار اندک» رخ
داده است.

احتمال پذیرش پروتکل الحاقی از سوی ایران
کویت:
خبرگزاری کویت از احتمال امضای پروتکل الحاقی معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای در صورت برداشته شدن همه تحریم‌های موجود علیه ایران خبر داده است. این خبرگزاری به نقل از بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران می‌نویسد، در صورتی که همه تحریم‌ها برداشته شده و موضوعات باقی مانده حل و فصل شود، احتمال دارد ایران پروتکل الحاقی «ان‌پی‌تی» را مشروط امضا کند. در عین حال، او تاکید کرده تصمیم نهایی درباره پذیرش یا رد این پروتکل، بر عهده مجلس شورای اسلامی است.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها