شناسه خبر : 15688 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

با خبرگزاری‌ها

فارس: وزیر اقتصاد با تاکید بر ضرورت افزایش سرمایه بانک‌ها گفت: اگر افزایش سرمایه بانک‌ها محقق نشود، نه‌تنها نمی‌توانیم از منابع داخلی استفاده کنیم که حتی از منابع خارجی هم نمی‌توانیم بهره‌مند شویم.

ایرنا: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از نمایندگان مجلس خواست نسبت به افزایش مالیات بر قیمت سیگار اقدام کنند.

ایسنا: معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت در امور سرمایه‌گذاری و تامین منابع مالی با تایید بدهی 50 میلیارد دلاری شرکت ملی نفت ایران اظهار کرد: بدهی نفتی شرکت نفت مربوط به دولت‌های گذشته بوده که میزان آن تا پایان سال 1393 به 50 میلیارد دلار رسیده است و ما نمی‌توانیم همه این بدهی‌ها را یکباره پرداخت کنیم.

مهر: وزیر صنعت، معدن و تجارت با دعوت از ایرانیان مقیم خارج برای سرمایه‌گذاری در بخش تولید گفت: برخی تولیدکنندگان توانستند ماشین‌آلات با کیفیت بین‌المللی را تولید و به کشورهای اروپایی نیز صادر کنند.

اقتصادنیوز: جمشید پژویان تنها راه تامین کسری بودجه دولت در اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها را اصلاح نظام مالیاتی کشور و اخذ مالیات از ثروتمندان می‌داند.

مهر: یک مقام مسوول در شرکت ملی نفت اعلام کرد: فعالیت قدیمی‌ترین پایانه شناور نفتی ایران در خلیج فارس پس از ۱۴ سال فعالیت متوقف شد.

ایرنا: میزان مصرف بنزین در روز 5 خردادماه با افزایش حدود 35 میلیون لیتری نسبت به روز قبل از آن، به رکورد تاریخی حدود 110 میلیون لیتر دست یافت.

ایسنا: رئیس شورای رقابت با رد افزایش 15‌درصدی قیمت خودرو به عامل کیفیت در تعیین افزایش قیمت اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بازار خودرو کشش افزایش قیمت را ندارد.

صداوسیما: رئیس امور مالیاتی شهر و استان تهران با اشاره به اینکه این استان با ۵۵ درصد سهم، بالاترین درآمد مالیاتی کشور را دارد، گفت: مذاکرات با صنوف برای مالیات سال 13۹۳ در حال نهایی شدن است.

تسنیم: وزیر نیرو گفت: با وجود اینکه بیش از ۹۰ درصد مصرف آب کشور در بخش کشاورزی است، اما راندمان مصرف در این بخش آن‌طور که باید افزایش نیافته و در حال حاضر حدود ۳۳ درصد است.

ایرنا: مسعود نیلی، مشاور رئیس‌جمهور در امور اقتصادی گفت: تورم بخش مسکن زیر پنج درصد است و این امر به معنی آن است که ارزش واقعی واحدهای مسکونی با کاهش مواجه شده است.

تسنیم: رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه این بانک گزارشی از وجود اسکناس 10 هزارتومانی تقلبی نداشته است، گفت: بانک مرکزی به شدت مراقبت می‌کند تا در صورت بروز چنین اتفاقی، جلوی آن را بگیرد.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید