شناسه خبر : 14728 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

عذرخواهی چندباره مدیرعامل شرکت هواپیمایی یونایتد

اعتبار از دست‌رفته

مدیرعامل شرکت هواپیمایی یونایتد از رفتار ماموران امنیتی این شرکت در خارج کردن یک مسافر با خشونت از هواپیما عذرخواهی کرد.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی یونایتد از رفتار ماموران امنیتی این شرکت در خارج کردن یک مسافر با خشونت از هواپیما عذرخواهی کرد. اسکار مونوز با ابراز ناراحتی از این حادثه تاکید کرد چنین واقعه‌ای دیگر تکرار نخواهد شد. بر اساس مشاهدات عینی یکی از مسافران هواپیما که ویدئوی این حادثه را در اینترنت منتشر کرده، داستان از این قرار بود که شرکت یونایتد برای این پرواز چند عدد بلیت بیش از ظرفیت فروخته بود و از مسافران درخواست کرد تا چهار نفر به صورت داوطلبانه صندلی‌شان را به کارکنانی بدهند که لازم بود فردا به محل کارشان برسند. در این میان هیچ‌ کس داوطلب خروج از هواپیما نشد و شرکت یونایتد تصمیم گرفت خودش انتخاب کند. به گفته شرکت یونایتد آنها به صورت تصادفی یک پزشک آسیایی‌تبار و همسرش را انتخاب کردند ولی این پزشک که فردا باید در بیمارستان حاضر می‌شد حاضر نشد صندلی خود را ترک کند و به همین دلیل ماموران متوسل به زور شدند. این موضوع باعث شد بیش از 120 میلیون کاربر چینی که نظاره‌گر این ویدئو بودند خواستار تحریم این شرکت از سوی مردم و دولت چین شوند. اسکار مونوز، مدیرعامل شرکت یونایتد، در بیانیه‌ای که روی توئیتر این شرکت منتشر شد، گفته است: «برای همه ما اینجا در یونایتد، این یک واقعه ناراحت‌کننده است. من بابت اینکه باید این مشتری‌ها را در پرواز دیگری جا می‌دادیم، پوزش می‌خواهم. تیم ما دارد به‌طور فوری با مقام‌ها همکاری می‌کند و خودمان هم بررسی مفصلی می‌کنیم که چه اتفاقی افتاده است. ما همچنین با این مسافر تماس می‌گیریم تا مستقیم با خودش حرف بزنیم و به این وضعیت بپردازیم و آن را حل کنیم. آقای مونوز قبلاً از رفتار کارمندان یونایتدایرلاینز دفاع کرده و گفته بود که مسافر «اخلالگر و ستیزه‌جو» بود. او گفته بود که کارمندان شرکت چاره‌ای جز آوردن ماموران امنیت هوایی شیکاگو برای کمک به خارج کردن مسافر از هواپیما نداشتند. ارزش سهام شرکتی که یونایتد بخشی از آن است روز سه‌شنبه به طور قابل توجهی افت کرد. سهام «یونایتد کانتیننتال هولدینگز» ابتدا بیش از چهار درصد که معادل تقریباً یک میلیارد دلار است افت کرد اما بعداً ارزش سهام آن بالا رفت به طوری که افت نهایی در پایان معاملات یک درصد بود. یونایتد ایرلاینز، شرکت هواپیمایی آمریکایی است، که زیرمجموعه‌ای از شرکت هلدینگ یونایتد کانتیننتال به شمار می‌آید.
این شرکت در سال 1926 تاسیس شد و هم‌اکنون بیش از 88 هزار کارمند دارد، ناوگان هوایی آن نیز شامل 700 هواپیماست که بیشتر از هواپیماهای بوئینگ و سپس ایرباس تشکیل شده است. این شرکت هواپیمایی سال گذشته میلادی سی‌امین سالگرد پروازهایش به چین را گرامی داشت اما کاربران خشمگین خواستار تحریم آن از سوی چینی‌ها شده‌اند و گفته‌اند که باید شهرت آن در بازارهای جهان نابود شود. این اعتراض در روزهای بعد از شبکه‌های اجتماعی فراتر رفته به طوری که گروهی از آمریکایی‌های آسیایی‌تبار در برابر پایانه این شرکت در فرودگاه بین‌المللی شیکاگو به شیوه مداخله نیروهای امنیتی در پرواز ۳۴۱۱ یونایتد اعتراض کردند.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها