شناسه خبر : 11275 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

یک وزارتخانه و یک دغدغه

حضور محمد‌رضا نعمت‌زاده در راس وزارت صنعت، معدن و تجارت گرچه از سوی برخی به استفاده از نیروهای سن و سال‌دار در راس یک وزارتخانه مهم تعبیر شد اما از سوی بسیاری به فال نیک گرفته شد.

حضور محمد‌رضا نعمت‌زاده در راس وزارت صنعت، معدن و تجارت گرچه از سوی برخی به استفاده از نیروهای سن و سال‌دار در راس یک وزارتخانه مهم تعبیر شد اما از سوی بسیاری به فال نیک گرفته شد. زیرا چهره‌ای در راس یک وزارتخانه چند‌بخشی قرار گرفت که تجربه سال‌ها فعالیت در عرصه دولتی دارد و پس از کنار گذاشته شدن از دولت در قالب یک فعال بخش خصوصی ادامه کار داده است. شاید به همین علت بود که رسانه‌ها و چهره‌های مختلف از او حمایت کردند و تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا رای اعتماد اکثریت مجلس را کسب کند. با گذشت نزدیک به دو ماه از فعالیت نعمت‌زاده بر راس یک وزارتخانه تجاری، تولیدی و صنعتی حال یک دغدغه پنهان خود را عیان کرده است.
آقای وزیر در شناسنامه کاری خود هویت تولیدی و صنعتی دارد در حالی که وزارتخانه جدید با ادغام وزارت بازرگانی و صنعت و معدن هویت چند‌وجهی یافته است. نگاه ویژه نعمت‌زاده به تولید یک نگرانی در بطن طیف تجاری اقتصاد ایران شکل داده است. مبادا وزیر در انتخاب‌ها بخش تجارت را نادیده بگیرد و وزنه را فقط به بوروکرات‌ها و مدیرانی که رویکرد تولید‌محور دارند بدهد. انتصاب رئیس سازمان توسعه تجارت و برخی اعضای دولتی برای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی شاهد ادعای این بخش است. منتقدان از وزیر دولت تدبیر و امید توقع دارند تجارت را هم‌وزن و هم‌ردیف تولید در نظر داشته باشد و در بخش تجاری کار را به اهلش بسپارد.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید