شناسه خبر : 8888 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

جهانگیری: تمرکز امسال بر رونق تولید و افزایش اشتغال‌زایی است

ضرب‌الاجل اشتغال

اسحاق جهانگیری در نخستین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی از عملکرد اقتصادی دولت در سال ۹۵ تقدیر کرد و گفت: ممکن است عده‌ای دستاوردها را نادیده بگیرند و این‌گونه القا کنند که وضعیت اقتصادی کشور نامناسب است اما رشد اقتصادی دو‌رقمی، تورم تک‌رقمی و ایجاد بیش از ۷۰۰ هزار شغل در سال ۹۵ در کنار مثبت بودن تراز تجارت خارجی بیانگر آن است که اتفاقات خوبی در اقتصاد کشور رخ داده است.

همزمان با نامگذاری سال 96 با عنوان اقتصاد مقاومتی و تاکید بر اشتغال و تولید، معاون اول رئیس جمهور از دستگاه‌های اجرایی خواست با بررسی بسته‌های پیشنهادی دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برای رونق تولید و اشتغال‌زایی، ظرف یک هفته نظرات و دیدگاه‌های خود را به دبیرخانه ارائه دهند تا هرچه سریع‌تر شاهد نهایی شدن این بسته‌ها و ابلاغ و اجرای آنها باشیم. اسحاق جهانگیری در نخستین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی از عملکرد اقتصادی دولت در سال 95 تقدیر کرد و گفت: ممکن است عده‌ای دستاوردها را نادیده بگیرند و این‌گونه القا کنند که وضعیت اقتصادی کشور نامناسب است اما رشد اقتصادی دو‌رقمی، تورم تک‌رقمی و ایجاد بیش از 700 هزار شغل در سال 95 در کنار مثبت بودن تراز تجارت خارجی بیانگر آن است که اتفاقات خوبی در اقتصاد کشور رخ داده است. جهانگیری به عملکرد دولت در افزایش تولید و صادرات نفت و خودکفایی گندم اشاره کرد و گفت: مجموع عملکرد کشور در سال 95 در جهت اجرای اقتصاد مقاومتی مثبت و درخشان بوده و شاخص‌های اقتصادی بیانگر این واقعیت است. اما وی مشکلات را هم عنوان کرد و گفت: باید در سال 96 با تمرکز ویژه بر مشکلاتی نظیر بیکاری، برای حل مسائل و ابرچالش‌های پیش روی کشور تلاش جدی داشته باشیم. مشکلاتی مانند بیکاری، مسائل زیست‌محیطی، کمبود منابع آب و مشکلات صندوق‌های بازنشستگی که از اصلی‌ترین دغدغه‌های کشور هستند.
معاون اول رئیس‌جمهور با یادآوری اینکه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در سال گذشته تمرکز اصلی خود را بر موضوع اقتصاد معطوف کرد، گفت: در سال 95 پروژه‌هایی در اولویت قرار گرفت که اجرای آنها منجر به تحرک بخش تولید و اقتصاد کشور شد و در سال جاری نیز همین رویه استمرار پیدا خواهد کرد و البته تمرکز اصلی بر رونق تولید و افزایش اشتغال‌زایی خواهد بود. اما جهانگیری خواستار کمک دیگر قوا برای اجرای اقتصاد مقاومتی شد و گفت: مناسب است معاونین اول قوای سه‌گانه نیز هر چند وقت یک‌بار جلساتی را برای ایجاد هماهنگی بیشتر در جهت اجرای اقتصاد مقاومتی برگزار کنند تا بستر اجرای برنامه‌های ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی هرچه بیشتر فراهم شود.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید