شناسه خبر : 7648 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

معاون اول رئیس‌جمهور گفته هرکس نمی‌تواند اقتصاد مقاومتی را دنبال کند، خودش برود

تهدید به برکناری

معاون اول رئیس‌جمهور گفته هیچ توجیهی از هیچ مسوولی برای اجرا نکردن برنامه‌های اقتصاد مقاومتی پذیرفته نیست و هیچ‌کس در هیچ رده‌ای از حکومت نمی‌تواند از زیر بار اجرای اقتصاد مقاومتی شانه خالی کند. اسحاق جهانگیری که 24 آبان برای حضور در جلسه اقتصاد مقاومتی به استان کرمان رفته بود گفت: هر کس فکر می‌کند نمی‌تواند این برنامه را دنبال کند بهتر است خودش از مسوولیت کنار برود و این بسیار بهتر از آن است که عزل شود.
وی با اشاره به اجرای برنامه‌های اقتصادی در کشور گفت: امروز دیگر کسی در کشور نیست که معتقد باشد دولت باید کار بخش خصوصی را انجام دهد چرا که وظیفه دولت بسترسازی برای حضور و فعالیت بخش خصوصی است و از نظر منابع مالی نیز امروز بودجه عمرانی دولت شرایط سختی دارد. همچنین او تاکید کرد مبنای اقتصاد مقاومتی این بود که نقشه راه دقیقی که مورد اتفاق همه باشد برای پیشرفت کشور تدوین کند و خوشبختانه سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی سیاست‌هایی است که همه صاحب‌نظران کشور نسبت به اجرای آن اعتقاد دارند. جهانگیری در بخش دیگری از سخنان خود به مساله انتخابات آمریکا و تهدید دونالد ترامپ به برهم زدن برجام اشاره کرد و گفت: برخی می‌گویند رئیس‌جمهور جدید آمریکا که در انتخابات پیروز شده، ممکن است برجام را برهم بزند. این سخنان دیگر امروز خریدار ندارد و باید بدانند که جمهوری اسلامی ایران امروز منزوی و تنها نیست و با یک ملت بزرگ و دولت قانونی و منطقی نمی‌توانند این‌گونه صحبت کنند. وی تاکید کرد به لطف خدا جمهوری اسلامی ایران نه‌تنها خود از امنیت خوبی برخوردار است بلکه همه قدرت‌های بزرگ دنیا به این واقعیت رسیده‌اند که ثبات و امنیت منطقه فقط با مشارکت جمهوری اسلامی ایران امکان‌پذیر است.
وی افزود: برای بازگرداندن امنیت و ثبات به سوریه، عراق،‌ افغانستان، پاکستان و یمن یکی از تاثیرگذارترین کشورها جمهوری اسلامی ایران است و قدرت‌های بزرگ دست کمک به سوی ایران دراز کرده‌اند و می‌دانند که اگر مشورت و کمک‌های ایران نبود، داعش امروز در عراق و سوریه حاکم بود.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها