شناسه خبر : 8780 لینک کوتاه

مراسم تشییع جانباختگان فاجعه منا برگزار شد

هفته وداع

از روز شنبه یازدهم مهرماه که هواپیمای سعودی حامل کاروان حجاج جان‌باخته در منا، روی زمین نشست تا روز پایانی هفته گذشته، تصاویری از سراسر ایران مخابره شده است که نشان می‌دهد ایران، از گنبدکاووس تا اهواز، مشهد، اردبیل و شیراز عزادار بوده است.

از روز شنبه یازدهم مهرماه که هواپیمای سعودی حامل کاروان حجاج جان‌باخته در منا، روی زمین نشست تا روز پایانی هفته گذشته، تصاویری از سراسر ایران مخابره شده است که نشان می‌دهد ایران، از گنبدکاووس تا اهواز، مشهد، اردبیل و شیراز عزادار بوده است. تصاویر غمبار از ایرانیانی که عزیزان خود را به سوی خانه ابدی مشایعت می‌کنند. روز شنبه که نخستین گروه از کاروان قربانیان فاجعه منا وارد فرودگاه مهرآباد شد، مقامات ارشد از جمله رئیس‌جمهوری، رئیس مجلس و رئیس قوه قضائیه و جمعی از مقامات کشوری و لشگری به استقبال‌شان رفته بودند. مراسم تشییع حجاج نیز روز یکشنبه در تهران برگزار شد و سپس برگزاری این مراسم در استان‌های مختلف ادامه پیدا کرد. جان‌باختگانی که اهل تهران بودند، ماندند و سایرین روی دوش مردمان شهر و دیار خود تشییع شدند. تا لحظه تنظیم این گزارش، پیکر 316 تن از جان‌باختگان ایرانی فاجعه منا به کشور بازگشته است و به گفته مسوولان سازمان حج و زیارت، هویت حدود 71 نفر از 464 زائری که در روز عید قربان در سرزمین منا کشته شدند، هنوز شناسایی نشده است.
اما روز جمعه پیش از ورود کاروان حجاج، جمعیت بزرگی از مردم تهران به ورزشگاه آزادی رفته بودند تا با کاپیتان فقید تیم پرسپولیس وداع کنند. هادی نوروزی، بامداد روز پنجشنبه بر اثر سکته قلبی درگذشت و مقرر شد تشییع او در ورزشگاه آزادی صورت گیرد. پیکر نوروزی، عصر روز جمعه به وسیله پرسپولیسی‌ها به ورزشگاه درفشی‌فر منتقل شد تا برای آخرین بار در این ورزشگاه حاضر شود و پس از خداحافظی با هوادارانش در تهران به زادگاهش بابل رفت. کاپیتان تیم قرمزها، روز شنبه در میان بهت و اندوه همشهریانش به خاک سپرده شد. در حالی که مراسم تشییع کشته‌شدگان حادثه منا، همچنان در شهرهای مختلف برپا بود، پایتخت‌نشینان، روز سه‌شنبه، در مراسم بدرقه «هما روستا» بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون نیز حاضر شدند؛ او در چهارم مهرماه و در 69‌سالگی هنگامی که برای ادامه معالجاتش به آمریکا سفر کرده بود، درگذشت. پیکر هما روستا، 10 روز بعد به ایران بازگشت و صبح روز سه‌شنبه چهاردهم مهرماه با حضور جمعی از هنرمندان و مردم تشییع شد و در قطعه هنرمندان آرمید.


دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها