شناسه خبر : 799 لینک کوتاه

با خبرگزاری‌ها

ایسنا: پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)، گفت: من اطمینان می‌دهم که با همکاری‌های دولت گرسنه و محتاج نان نداریم. ما از کف فقر مطلق که نان و نیازمندی خوراک است، رد شدیم. با اطمینان می‌گوییم که همه ایرانیان از نعمت آب و برق و ۷۰ درصد جمعیت از نعمت گاز برخوردار هستند. نظام جمهوری اسلامی توانسته در طول چهل سال کارهای بزرگی انجام دهد. کسی در حال حاضر از ما آب و برق طلب نمی‌کند.
فارس: علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: ما نباید اشتباه کنیم، حدود هفت میلیون نفر در جامعه درآمد خیلی بالا و رفتار غیرقابل‌کنترل اقتصادی دارند اما حدود یک دهک تحت پوشش بهزیستی هستند که اگر به آنها کمک نکنیم با بحران تغذیه مواجه می‌شوند و با یک بیماری از یک طبقه به طبقه دیگر می‌روند و سرنوشت خانواده با بیماری یک فرد تغییر می‌کند.
تسنیم: فرانسوا سنمو، سفیر فرانسه در تهران، با برتر خواندن تاریخ ایران نسبت به فرانسه از برپایی نمایشگاه موزه لوور در ایران خبر داد و گفت: همچنین نمایشگاه هنر ایرانی در حوزه پرتره عصر قاجار در بهار ۲۰۱۸ در فرانسه برگزار می‌شود.
ایسنا: ابراهیم کریمی، جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، از صدور بیش از 15 هزار اخطاریه کتبی به مشمولان غایب خبر داد.
فارس: انوشیروان محسنی‌بندپی، رئیس سازمان بهزیستی کشور، رشد غیرمنطقی پدیده حاشیه‌نشینی را در کنار فقر و بیکاری از مهم‌ترین تهدیدات حوزه آسیب‌های اجتماعی کشور دانست و از وجود 12 تا 13 میلیون جمعیت حاشیه‌نشین در کشور خبر داد.
ایلنا: عبدالرضا عباسپور، معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران، با بیان اینکه ۲۱۸ هزار و ۲۲۵ جانباز اعصاب و روان در کشور وجود دارد، گفت: هفت هزار و ۱۴۷ جانباز شهید اعصاب و روان با بیماری شدید روبه‌رو هستند که به خدمات ویژه نیازمندند.
فارس: احمد حاجبی، مدیرکل سلامت اجتماعی روان و اعتیاد وزارت بهداشت: یکی از مشکلات عمده ما در مورد بیماران روانی شدید این است که بیمه‌ها فقط 56 روز بستری آنها در بیمارستان‌ها را تحت پوشش قرار می‌دهند و ما مجبوریم آنها را ترخیص کنیم در صورتی که این بیماران به مدت بستری بیشتری نیاز دارند.
ایسنا: اقبال شاکری، رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران، گفت: تمامی موتورسیکلت‌های پایتخت برای ورود به محدوده طرح ترافیک باید نسبت به اخذ آرم طرح ترافیک سالانه اقدام کنند.
ایرنا: ابوالقاسم فروتن، رئیس دفتر ستاد کل نیروهای مسلح، گفت: امروزه وجود بیش از 35 هزار شبکه ماهواره‌ای و وجود فضای مجازی یک معضل اجتماعی است.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید